Cheapest concentrates in Ninilchik, AK
Cheapest right now: black maple | Solventless | Kief | 1g at Alaskan Grown Cannabis — $20 ($20 per gram)
34 comparable concentrates listings at 1 Ninilchik dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Alaska city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | black maple | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sativa | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | (H) Frozen Grapes 1g Kief OSH Concentrates | gram | $24 | $24/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (H) Chem Fuego 1g Kief OSH Concentrates | gram | $24 | $24/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (H) Tropical Runtz 1.5g Kief Concentrates | 1.5 g | $36 | $24/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (S) Sugar Cookies 1.5g Kief Concentrates | 1.5 g | $36 | $24/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | (S) Strawnana Sour 1.5g Kief Concentrates | 1.5 g | $36 | $24/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | (IH) Gland Gains 1g Bubble Hash Concentrates | gram | $36 | $36/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | (S) Lemon Ice Pucker 1g Bubble Hash Concentrates | gram | $42 | $42/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | (H) Vanilla Snowflake 1g FECO Concentrates | gram | $57 | $57/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | (H) Rocky Mountain High 1g FECO Concentrates | gram | $57 | $57/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | (S) Lemon Ice Pucker 3.5g Sugar Wax Concentrates | eighth | $220 | $62.86/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | (H) Black Maple 3.5g Sugar Wax Concentrates | eighth | $220 | $62.86/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | (I) Dante's Inferno 1g Badder Concentrates | gram | $66 | $66/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | (S)Radar Jammed 1g Badder Concentrates | gram | $66 | $66/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | (H) Vanilla Snowflake 1g Hash Badder Concentrates | gram | $66 | $66/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | (IH) Lyme Lord 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $70 | $70/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | (H) Stoner 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $70 | $70/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | (I) Calamansi Candy 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $70 | $70/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | (H) MAC 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $70 | $70/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | (S) Buddha 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $70 | $70/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | (I)Snowzilla 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | (I) Purple Pineapple 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | (I) Apple Belts 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | (I) Alien Attack 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | (IH) GMO Apples 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | (IH) Grape Gas 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | (H)Leftover Cake 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | (H) Wild Chem 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | (S)Pop Star 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | (H) Papaya² 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | (S) Lemon Ice Pucker 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $80 | $80/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | (IH) Black Maple 1g Rosin Concentrates | gram | $100 | $100/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Frozen Grapes 1g Live Rosin Concentrates | gram | $100 | $100/g | Alaskan Grown Cannabis Ninilchik · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Ninilchik concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Ninilchik price: $70 per gram (middle of $24–$75). That works out to about $245 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Ninilchik publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Ninilchik price data: cheapest weed in Ninilchik, cheap ounces, Ninilchik flower price index, Ninilchik deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.