Cheapest weed in Nome, AK
155 Nome menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Alaska city: cheapest weed in Alaska
Cheapest flower in Nome
See all flower prices →Cheapest right now: (IH)Chili Azul at Alaskan Grown Cannabis — $7.20 ($7.20 per gram) · 16 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | (IH)Chili Azul Flower | gram | $7.20$810% off | $7.20/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dante's Inferno | Big Buds | 1g Flower | gram | $9$1010% off | $9/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | (IH)Trap Truffle Flower | gram | $9$1010% off | $9/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Dante's Inferno | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $31.50$3510% off | $9/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (IH) Cherry Banana Split Flower | gram | $10.80$1210% off | $10.80/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (SH) Chernobyl Flower | eighth | $49.50$5510% off | $14.14/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | (S) Super Lemon Haze Flower | gram | $14.40$1610% off | $14.40/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | (S) Chernobyl Flower | gram | $14.40$1610% off | $14.40/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Nome
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: (SH) Sundae XTC 1g Cart. at Alaskan Grown Cannabis — $65 ($65 per gram) · 27 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | (SH) Sundae XTC 1g Cart. Vape Pens | gram | $65 | $65/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | (H) Sherbanger 1g Cart Vape Pens | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Dutch Haze 1g Cart Vape Pens | gram | $85 | $85/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (H)Pineberry Hazecake 1g POD Vape Pens | gram | $85 | $85/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (IH) Gorilla Glue #4 1g Cart Vape Pens | gram | $85 | $85/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Triple Cheese Terp Sauce Puff Pod - 1g Enlighten · Vape Pens | gram | $85 | $85/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | (IH)Lemon Cherry Gelato 1g Cart. Vape Pens | gram | $85 | $85/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Diesel Blossom Terp Sauce Cartridge - 1g Enlighten · Vape Pens | gram | $85 | $85/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Nome
See all edibles prices →Cheapest right now: Grape Heavenly Konfections | Hybrid | 100mg | 10pk at Alaskan Grown Cannabis — $30 ($30 per 100mg of THC) · 3 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grape Heavenly Konfections | Hybrid | 100mg | 10pk Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $30 | $30/100mg THC | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Boingos Indica 100mg Gummies Edibles | each · 100mg THC | $45 | $45/100mg THC | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Boingos Sativa 100mg Gummies Edibles | each · 100mg THC | $45 | $45/100mg THC | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Nome
See all concentrates prices →Cheapest right now: OMFG | Solventless | Kief | 1g at Alaskan Grown Cannabis — $40 ($40 per gram) · 19 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OMFG | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | (I) Animal 1g Kief Concentrates | gram | $40 | $40/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Punch Drunk Ape | Solventless | Ice Water Hash | 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (H) Double Black Belt 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (SH) Lemon Diesel Consumption 1g Terp Sauce Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (I)Papaya Slut 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | (IH)Apple Colada 1g Wax Concentrates | gram | $75 | $75/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | (IH) Black Maple 1g Rosin Concentrates | gram | $80 | $80/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Nome
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: (H)Super Boof .5g Preroll (T) at Alaskan Grown Cannabis — $5 ($10 per gram) · 69 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | (H)Super Boof .5g Preroll (T) Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | (I) Alaskan Blueberry .5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | (H)Super Boof 2pk (T) Pre-rolls | gram · 2-pack | $10 | $10/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (H)Super Boof 6pk (T) Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $30 | $10/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (I) Sno-Berry Crumble 6pk Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $40 | $13.33/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (I) Sno-Berry Crumble .5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $7 | $14/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | (I) Sno-Berry Crumble 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $14 | $14/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Fuzzy Bear | 10pk .5g Sugar Leaf Joints | By Green Go Green Go · Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $70 | $14/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Nome
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Infused Joints | 1g at Alaskan Grown Cannabis — $24 ($24 per gram) · 21 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | gram | $24 | $24/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | (S) Strawberry Jello Runtz 1g Kief Infused Infused Pre-rolls | gram | $28 | $28/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | (H) Richard Cranium .5g Kief Inf. Infused Pre-rolls | 1/2 g | $15 | $30/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (H) Dulce De Fresa/Double Bubble 1g Inf Blunt Infused Pre-rolls | gram | $32 | $32/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (SH) Pineapple Burst x GMO Apples 2.1 Hashhole Infused Pre-rolls | 2.1 g | $70 | $33.33/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (SH) Strawberry Guava x Strawberry Guava 2.1g Infused Preroll Infused Pre-rolls | 2.1 g | $70 | $33.33/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Soyuz OG/Sundae Stallion 2g Inf Blunt Infused Pre-rolls | 2 g | $70 | $35/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | (H) Soyuz OG Express x Strawberry Jello Runtz 2g Bubble Hash Infused Infused Pre-rolls | 2 g | $70 | $35/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Nome flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Nome →Discounted items across Nome menus, newest first.
Best dispensaries in Nome →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank edibles (3 items at 1 store) in Nome — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.