Cheapest pre-rolls in Nome, AK
Cheapest right now: (H)Super Boof .5g Preroll (T) at Alaskan Grown Cannabis — $5 ($10 per gram)
69 comparable pre-rolls listings at 1 Nome dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Alaska city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | (H)Super Boof .5g Preroll (T) Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | (I) Alaskan Blueberry .5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | (H)Super Boof 2pk (T) Pre-rolls | gram · 2-pack | $10 | $10/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (H)Super Boof 6pk (T) Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $30 | $10/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (I) Sno-Berry Crumble 6pk Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $40 | $13.33/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (I) Sno-Berry Crumble .5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $7 | $14/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | (I) Sno-Berry Crumble 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $14 | $14/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Fuzzy Bear | 10pk .5g Sugar Leaf Joints | By Green Go Green Go · Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $70 | $14/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Horchata | 10pk .5g Sugar Leaf Joints | By Green Go Green Go · Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $70 | $14/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | (H) Purple Push Pop 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $70 | $14/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | (H) Horchata 10pk (T) Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $70 | $14/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | (S)Mint Julep 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $70 | $14/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | (H) Purple Push Pop 6pk Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $45 | $15/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Fuzzy Bear | 6pk .5g Flower Joints | By Green Go Green Go · Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $45 | $15/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | (S)Mint Julep 6pk Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $45 | $15/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | (H) Horchata 6pk (T) Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $45 | $15/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | (H) Purple Push Pop .5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $8 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | (S)Mint Julep .5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $8 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | (H) Horchata .5g Preroll (T) Pre-rolls | 1/2 g | $8 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | (S) Jelly Donutz .5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $8 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Fuzzy Bear | 1pk .5g Flower Joint | By Green Go Green Go · Pre-rolls | 1/2 g | $8 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Fuzzy Bear | 2pk .5g Sugar Leaf Joints | By Green Go Green Go · Pre-rolls | gram · 2-pack | $16 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Fuzzy Bear | 2pk .5g Flower Joints | By Green Go Green Go · Pre-rolls | gram · 2-pack | $16 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Horchata | 2pk .5g Flower Joints | By Green Go Green Go · Pre-rolls | gram · 2-pack | $16 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | (H) Purple Push Pop 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $16 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | (S)Mint Julep 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $16 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | (H) Horchata 2pk (T) Pre-rolls | gram · 2-pack | $16 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | (H) Papaya Slut 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $80 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | (H) Chem Pebbles 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $80 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | (S) Mimosa 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $80 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | (H) Samoas 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $80 | $16/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | (H) Chem Pebbles 6pk Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $52 | $17.33/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | (H) Samoas 6pk Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $52 | $17.33/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | (H) Papaya Slut 6pk Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $52 | $17.33/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | (S) Mimosa 6pk Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $52 | $17.33/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | (H) Chem Pebbles .5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $9 | $18/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | (H) Papaya Slut .5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $9 | $18/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | (H) Samoas .5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $9 | $18/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | (S) Mimosa .5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $9 | $18/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | (S) Mimosa 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $18 | $18/g | Alaskan Grown Cannabis Nome · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Nome pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Nome price: $17.33 per gram (middle of $14–$20). That works out to about $60.65 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Nome publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Nome price data: cheapest weed in Nome, cheap ounces, Nome flower price index, Nome deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.