Cheapest weed in Skagway, AK
241 Skagway menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Alaska city: cheapest weed in Alaska
Cheapest flower in Skagway
See all flower prices →Cheapest right now: TRIM CREAMSCLE (GNC) 14G at Remedy Shoppe — $63 ($4.50 per gram) · 42 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TRIM CREAMSCLE (GNC) 14G Flower | half ounce | $63 | $4.50/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | BACK TO BANANAS (FMF) 14G Flower | half ounce | $89.25 | $6.38/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | IT'S IT (GE) 7G Flower | quarter | $51.45 | $7.35/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | MR. CLEAN (GE) 7G Flower | quarter | $54.60 | $7.80/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | BBUD GUAVA BARS (FMF) 14G Flower | half ounce | $110.25 | $7.88/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | IT'S IT (GE) 3.5G Flower | eighth | $29.40 | $8.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | TRIPLE CHEESE (GE) 7G Flower | quarter | $58.80 | $8.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | FLOWER SUPER SILVER HAZE (GE) 7G Flower | quarter | $58.80 | $8.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Skagway
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Silicone-Vape Pen Holder at Remedy Shoppe — $2.10 ($2.10 per cartridge) · 63 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Silicone-Vape Pen Holder Vape Pens | each | $2.10 | $2.10/piece | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | TRAVELERS ROSIN GMO COOKIES (AKO) .3G Vape Pens | 3/10 g | $36.75 | $3.67/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | TRAVELERS ROSIN YERBERT (AKO) .3G Vape Pens | 3/10 g | $36.75 | $3.67/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | TRAVELERS ROSIN TANGIE (AKO) .3G Vape Pens | 3/10 g | $36.75 | $3.67/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | G- SLIM TANK W/ QUARTZ Vape Pens | each | $12.60 | $12.60/piece | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | NoGoo vape scrape Vape Pens | each | $14.33 | $14.33/piece | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hibernate 2:1 CBD:CBN | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $63 | $31.50/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | THISTHINGRIPS REMIX Cart. Vape Pens | each | $46.20 | $46.20/piece | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Skagway
See all edibles prices →Cheapest right now: CBD GUMMIES SLEEPY SHARKS 750MG at Remedy Shoppe — $54.60 ($7.28 per 100mg of THC) · 57 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CBD GUMMIES SLEEPY SHARKS 750MG Edibles | each · 750mg THC | $54.60 | $7.28/100mg THC | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | CBD WYLD LEMON GUMMIES 500MG Edibles | each · 500mg THC | $42 | $8.40/100mg THC | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | CBD WYLD RASPBERRY GUMMIES 500MG Edibles | each · 500mg THC | $42 | $8.40/100mg THC | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | TINCTURE SATIVA LG 100MG Edibles | each · 100mg THC | $22.05 | $22.05/100mg THC | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | GOOD CAPSULES HEADBAND INDICA 100 MG Edibles | each · 100mg THC | $23.10 | $23.10/100mg THC | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | GINGER DIVINES INDICA 100MG Edibles | each · 100mg THC | $24.15 | $24.15/100mg THC | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | CAPSULES 1:1 NIGHT TIME EN 100MG Edibles | each · 100mg THC | $26.25 | $26.25/100mg THC | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | DILLINGHAM DUBS (BA-S) 100MG 10PAX Edibles | each · 100mg THC | $26.25 | $26.25/100mg THC | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Skagway
See all concentrates prices →Cheapest right now: HASH BALL WATERMELON ROSE (AKO) 5G at Remedy Shoppe — $105 ($21 per gram) · 41 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HASH BALL WATERMELON ROSE (AKO) 5G Concentrates | 5 g | $105 | $21/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | HONEY OIL SYRINGE (AKO) 7G Concentrates | quarter | $147 | $21/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | F.E.C.O SYRINGE THE GREAT SPARK (GNC) 6G Concentrates | 6 g | $204.75 | $34.13/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | F.E.C.O SYRINGE MIDNIGHT MELT (GNC) 7G Concentrates | 6 g | $204.75 | $34.13/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | F.E.C.O SYRINGE NORTHERN DAYDREAM (GNC) 6G Concentrates | 6 g | $204.75 | $34.13/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | F.E.C.O SYRINGE D.N.D. (DO NOT DISTRURB) (GNC) 6G Concentrates | 6 g | $204.75 | $34.13/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | SHATTER SWEET TART CMO 1G Concentrates | gram | $43.05 | $43.05/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | SUGAR WAX HONEY BANANA (EE) 1G Concentrates | gram | $44.10 | $44.10/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Skagway
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: BIO-JESUS PREROLLS "TRAIL PACK 6 X 0.5G" at Remedy Shoppe — $44.10 ($2.45 per gram) · 29 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BIO-JESUS PREROLLS "TRAIL PACK 6 X 0.5G" Pre-rolls | 3 g · 6-pack | $44.10 | $2.45/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | KING PALM 5 SLIM ROLLS Pre-rolls | each | $6.72 | $6.72/piece | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | PRE-ROLL PURPLE CHURRO (CB) 1G Pre-rolls | gram | $9.45 | $9.45/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | PREROLL CHERRY BANANA SPLIT .5G 10PK Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $52.50 | $10.50/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | AMG (GE) .5G 10PK Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $52.50 | $10.50/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | AMG (GE) .5G 5PK Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $27.30 | $10.92/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | PREROLL BLUE STEEL GE 10PAX 5G Pre-rolls | 5 g | $54.60 | $10.92/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | LIME OG GE (GE) 10 PAX .5G Pre-rolls | 5 g | $54.60 | $10.92/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Skagway
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: KIEF INFUSED 1:1 CBD PEACH PUREE .5G 6PAX at Remedy Shoppe — $26.25 ($8.75 per gram) · 7 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KIEF INFUSED 1:1 CBD PEACH PUREE .5G 6PAX Infused Pre-rolls | 3 g | $26.25 | $8.75/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | BLUNT SPIRAL TIPPED CASTAWAY (DF) 2G Infused Pre-rolls | 2 g | $28.35 | $14.18/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | KIEF INFUSED 1:1 CBD PEACH PUREE .5G Infused Pre-rolls | 1/2 g | $11.55 | $23.10/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | KIEF INFUSED ROCKET POP (DF) .75G Infused Pre-rolls | 3/4 g | $22.05 | $29.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | KIEF INFUSED FRUIT OF FIRE (DF) .75G Infused Pre-rolls | 3/4 g | $22.05 | $29.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | KIEF INFUSED KEY LIME PIE .75G Infused Pre-rolls | 3/4 g | $22.05 | $29.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | KIEF INFUSED DAVE'S BLUEBERRY (DF) .75G Infused Pre-rolls | 3/4 g | $22.05 | $29.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Skagway flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Skagway →Discounted items across Skagway menus, newest first.
Best dispensaries in Skagway →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (7 items at 1 store), drinks (2 items at 1 store) in Skagway — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.