Cheapest flower in Skagway, AK
Cheapest right now: TRIM CREAMSCLE (GNC) 14G at Remedy Shoppe — $63 ($4.50 per gram)
42 comparable flower listings at 1 Skagway dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Alaska city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TRIM CREAMSCLE (GNC) 14G Flower | half ounce | $63 | $4.50/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | BACK TO BANANAS (FMF) 14G Flower | half ounce | $89.25 | $6.38/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | IT'S IT (GE) 7G Flower | quarter | $51.45 | $7.35/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | MR. CLEAN (GE) 7G Flower | quarter | $54.60 | $7.80/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | BBUD GUAVA BARS (FMF) 14G Flower | half ounce | $110.25 | $7.88/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | IT'S IT (GE) 3.5G Flower | eighth | $29.40 | $8.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | TRIPLE CHEESE (GE) 7G Flower | quarter | $58.80 | $8.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | FLOWER SUPER SILVER HAZE (GE) 7G Flower | quarter | $58.80 | $8.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | FLOWER SUPER SILVER HAZE (GE) 14G Flower | half ounce | $117.60 | $8.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | TRIPLE CHEESE (GE) 14G Flower | half ounce | $117.60 | $8.40/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | IT'S IT (GE) 1G Flower | gram | $9.45 | $9.45/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | PURPLE SUNSET X GORILLA ZKITTLES (GE) 7G Flower | quarter | $66.15 | $9.45/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | PURPLE SUNSET X GORILLA ZKITTLES (GE) 14G Flower | half ounce | $132.30 | $9.45/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | TRIPLE CHEESE (GE) 3.5G Flower | eighth | $33.60 | $9.60/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | TRIPLE CHEESE (GE) 1G Flower | gram | $10.50 | $10.50/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | FLOWER SUPER SILVER HAZE (GE) 1G Flower | gram | $10.50 | $10.50/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | MR. CLEAN (GE) 1G Flower | gram | $10.50 | $10.50/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | AMG GE 7G Flower | quarter | $74.55 | $10.65/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | AMG GE 14G Flower | half ounce | $150.15 | $10.72/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | AMG GE 3.5G Flower | eighth | $37.80 | $10.80/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | FLOWER MAC (EE) 7G Flower | quarter | $77.70 | $11.10/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | FLOWER MAC (EE) 14G Flower | half ounce | $155.40 | $11.10/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | PURPLE SUNSET X GORILLA ZKITTLES (GE) 1G Flower | gram | $11.55 | $11.55/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | FLOWER FISH SCALE (TAK) 7G Flower | quarter | $84 | $12/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | FLOWER FISH SCALE (TAK) 14G Flower | half ounce | $168 | $12/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | FLOWER BLUE DREAM (EE) 14G Flower | half ounce | $173.25 | $12.38/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | FLOWER MAC (EE) 3.5G Flower | eighth | $45.15 | $12.90/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | ALMOND JOY (RR) 14G Flower | half ounce | $180.60$223.6019% off | $12.90/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | AMG GE 1G Flower | gram | $13.65 | $13.65/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | FLOWER MAC (EE) 1G Flower | gram | $13.65 | $13.65/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | FLOWER FISH SCALE (TAK) 3.5G Flower | eighth | $48.30 | $13.80/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Sour Al AKO Farms LLC · Flower | gram | $14.70 | $14.70/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | FLOWER FISH SCALE (TAK) 1G Flower | gram | $14.70 | $14.70/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | FLOWER STREET GURU (EE) 7G Flower | quarter | $102.90 | $14.70/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | FLOWER THE BRIDGE (EE) 7G Flower | quarter | $102.90 | $14.70/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | FLOWER STREET GURU (EE) 14G Flower | half ounce | $205.80 | $14.70/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | FLOWER THE BRIDGE (EE) 14G Flower | half ounce | $206.85 | $14.78/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | FLOWER BLUE DREAM (EE) 1G Flower | gram | $15.75 | $15.75/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | FLOWER THE BRIDGE (EE) 3.5G Flower | eighth | $59.85 | $17.10/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | FLOWER STREET GURU (EE) 3.5G Flower | eighth | $59.85 | $17.10/g | Remedy Shoppe Skagway · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Skagway flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Skagway price: $11.10 per gram (middle of $7.93–$15.65). That works out to about $38.85 an eighth.
- 97.7% of priced flower listings in Skagway publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Skagway price data: cheapest weed in Skagway, cheap ounces, Skagway flower price index, Skagway deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.