Cheapest flower in Apache Junction, AZ
Cheapest right now: Pungent Smile Flower at Trulieve Apache Junction Dispensary — $45 ($3.21 per gram)
208 comparable flower listings at 1 Apache Junction dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Arizona city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pungent Smile Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Tiki Master Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Roll One | Sour Diesel Platinum | Big Buds | 3.5g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Roll One | Short Stack | Big Buds Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Roll One | Nebula | Big Buds | 3.5g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Roll One | Melonade | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Roll One | Ice Man | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Roll One | Gush Mints Whole | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Roll One | GMO Belts Whole | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Roll One | Bubba Fett | Big Buds | 3.5g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Roll One | Blue Dream | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Papaya Melonz Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Blackberry Punch Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Blue Beach Haze Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Mimosa Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | King Louis XIII Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Bubba Mints Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | C99 Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Strawberry Banana GSC Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Gelato Mints Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Florida Oranges Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Fire Alien Master #44 Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Clementine Delight Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Modern Flower | Singapore Sling | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Motor Breath Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Dark Rainbow Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Modern Flower | Mint Kush | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Modern Flower | Kushlato | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | White 99 Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Modern Flower | Granny Spliff | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Funk Mountain #2 Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | BRR Berry OG Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Grape Marshmallow Pie Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Modern Flower | F1 Durban Mints | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Wood Shiva Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Pineapple Upside Down Cake Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Melonz Flower Flower | half ounce | $60$12050% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Grape Gas Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Jack Herer Pre Pack Flower - 14g Abundant Organics · Flower | half ounce | $65$12046% off | $4.64/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Blueberry Muffin Flower Flower | half ounce | $65$12046% off | $4.64/g | Trulieve Apache Junction Dispensary Apache Junction · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Apache Junction flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Apache Junction price: $6.50 per gram (middle of $3.21–$10). That works out to about $22.75 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Apache Junction publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Apache Junction price data: cheapest weed in Apache Junction, cheap ounces, Apache Junction flower price index, Apache Junction deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.