Cheapest flower in Avondale, AZ
Cheapest right now: Pungent Smile Flower at Trulieve Avondale Dispensary — $45 ($3.21 per gram)
307 comparable flower listings at 1 Avondale dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Arizona city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pungent Smile Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Beach Haze Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Roll One | The Creamery Flower | Big Buds | 3.5g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Roll One | Sour Diesel Platinum | Big Buds | 3.5g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Roll One | Short Stack | Big Buds | 3.5g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Roll One | Nebula | Big Buds | 3.5g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Roll One | Member Berry | Big Buds Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Roll One | Melonade | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | King Louis XIII Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Roll One | Gush Mints | Big Buds | 3.5g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Roll One | GMO Belts Whole | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Roll One | Fire Alien Master #44 | Big Buds | 3.5g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Roll One | Bubba Fett | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Tiki Master Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Jack Herer Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Florida Oranges Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Mimosa Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Strawberry Banana GSC Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Papaya Melonz Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Gelato Mints Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | GMO Mints Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Roll One | Blue Dream | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Bubba Mints Flower Flower | half ounce | $45$7036% off | $3.21/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Modern Flower | F1 Durban Mints | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Modern Flower | Mint Kush | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Modern Flower | Kushlato | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Amri's Ember Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Melon Tree Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Funk Mountain #2 Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Peach Squirt Flower Flower | half ounce | $60$12050% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | BRR Berry OG Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Clementine Delight Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Modern Flower | Pineapple Upside Down Cake | Smalls | 3.5g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Trop Berries Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Dark Rainbow Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Modern Flower | Mental break | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Grape Gas Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Grape Marshmallow Pie Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Wood Shiva Smalls Flower | half ounce | $60$10543% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Lemon Squirt Flower Flower | half ounce | $60$12050% off | $4.29/g | Trulieve Avondale Dispensary Avondale · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Avondale flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Avondale price: $10 per gram (middle of $4.29–$14.29). That works out to about $35 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Avondale publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Avondale price data: cheapest weed in Avondale, cheap ounces, Avondale flower price index, Avondale deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.