Cheapest weed in Scottsdale, AZ
1,104 Scottsdale menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Arizona city: cheapest weed in Arizona
Cheapest flower in Scottsdale
See all flower prices →Cheapest right now: Canna Confections - Flower Pop - Pomegranate (I) (10mg) at Mint Cannabis - Scottsdale — $5 ($0.50 per gram) · 508 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Canna Confections - Flower Pop - Pomegranate (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis - Scottsdale Scottsdale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Canna Confections - Flower Pop - Mango (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis - Scottsdale Scottsdale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Canna Confections - Flower Pop - Watermelon (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis - Scottsdale Scottsdale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | MC - Flower - Popcorn - SL - Peach Pie (S) (28.0g) Flower | ounce | $50$6017% off | $1.79/g | Mint Cannabis - Scottsdale Scottsdale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | MC - Flower - Popcorn - GL - Coma (I) (28.0g) Flower | ounce | $59$7016% off | $2.11/g | Mint Cannabis - Scottsdale Scottsdale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Permanent Marker 2.0 | 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Mint Cannabis - Scottsdale Scottsdale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Triangle Kush | 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Mint Cannabis - Scottsdale Scottsdale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sour Haze | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Mint Cannabis - Scottsdale Scottsdale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Scottsdale
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: MADE x Grow Sciences | Creme Brulaze | Live Resin Disposable | 1g at Sol Flower Dispensary Scottsdale Airpark — $97.75 ($6.98 per gram) · 596 comparable items at 3 stores
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Scottsdale flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Scottsdale →Discounted items across Scottsdale menus, newest first.
Best dispensaries in Scottsdale →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.