Cheapest weed in Alexander, AR
384 Alexander menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Arkansas city: cheapest weed in Arkansas
Cheapest flower in Alexander
See all flower prices →Cheapest right now: Bionic Cheetah Pre Ground Flower 28g, Independence at Custom Cannabis — $75 ($2.68 per gram) · 178 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bionic Cheetah Pre Ground Flower 28g, Independence Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Lotus 28g, Leafology Flower | each | $85 | $3.04/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Candy Gas 28g, Leafology Flower | each | $85 | $3.04/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Glue 31 3.5g, Leafology Flower | eighth | $13 | $3.71/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Strawberry Skrilla 3.5g, Leafology Flower | eighth | $13 | $3.71/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Black Baccara 3.5g, Leafology Flower | eighth | $13 | $3.71/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pillow Talk 3.5g, Leafology Flower | eighth | $13 | $3.71/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Candy Gas 3.5g, Leafology Flower | eighth | $13 | $3.71/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Alexander
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: The CLEAR Original Cartridge 2000mg | Lime Sorbet at Custom Cannabis — $60 ($30 per gram) · 102 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The CLEAR Original Cartridge 2000mg | Lime Sorbet CLEAR Brands · Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Outerspace Dist Vape 1g, High Speed Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Strawberry Cough Distillate Vape 1g, High Speed Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Mandarin Cookies Distillate Vape 1g, NSM Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Magic Cookies FS Vape 1g, NSM Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Delta Dank | Fruity Fields 1:1 Distillate Cartridge |1g Delta Dank · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Polar Pop FS Vape 1g, Dark Horse Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Daylight Vape 1g, The Collective Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Alexander
See all edibles prices →Cheapest right now: Red White and Dank EZ-Dose Gummies 4200mg, Delta Dank at Custom Cannabis — $225 ($5.36 per 100mg of THC) · 70 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Red White and Dank EZ-Dose Gummies 4200mg, Delta Dank Edibles | each · 4200mg THC | $225 | $5.36/100mg THC | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Peach Gummies | 1200mg | 10ct | 120mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 1200mg THC | $65 | $5.42/100mg THC | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Tropical Fruit Sour Fruit Chews 1200mg, Smokiez Edibles | each · 1200mg THC | $65 | $5.42/100mg THC | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sour Peach Gummies | 1200mg | 10ct | 120mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 1200mg THC | $65 | $5.42/100mg THC | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Blackberry Sour Fruit Chews 1200mg, Smokiez Edibles | each · 1200mg THC | $65 | $5.42/100mg THC | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Watermelon Sour Fruit Chews 1200mg, Smokiez Edibles | each · 1200mg THC | $65 | $5.42/100mg THC | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Cannabutter 1000mg, The Collective Edibles | each · 1000mg THC | $55 | $5.50/100mg THC | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sweet Lemonade Gummies | 800mg | 10ct | 80mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 800mg THC | $50 | $6.25/100mg THC | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Alexander
See all concentrates prices →Cheapest right now: Georgia Pie Headz Premium Bubble Hash 3g, Independence at Custom Cannabis — $40 ($13.33 per gram) · 29 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Georgia Pie Headz Premium Bubble Hash 3g, Independence Concentrates | each | $40 | $13.33/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blueberry Clementine Headz Hash 3g, Thornfield Concentrates | each | $40 | $13.33/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour Berry Blue 24 Carat Moonrocks 3.5g, BOLD Concentrates | eighth | $55 | $15.71/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Marshmallow OG 24 Carat Moonrocks 3.5g, BOLD Concentrates | eighth | $55 | $15.71/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Hash Bash Moroccan Melt 2g, Independence Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blueberry Clementine Moroccan Melt 2g, Independence Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Royal Jelly RBX Terp Sugar 1g, Leafology Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Black Market Apple Terp Sugar 1g, Leafology Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Alexander flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Alexander →Discounted items across Alexander menus, newest first.
Best dispensaries in Alexander →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (5 items at 1 store) in Alexander — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Arkansas dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.