Cheapest concentrates in Alexander, AR
Cheapest right now: Georgia Pie Headz Premium Bubble Hash 3g, Independence at Custom Cannabis — $40 ($13.33 per gram)
29 comparable concentrates listings at 1 Alexander dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Arkansas city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Georgia Pie Headz Premium Bubble Hash 3g, Independence Concentrates | each | $40 | $13.33/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blueberry Clementine Headz Hash 3g, Thornfield Concentrates | each | $40 | $13.33/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour Berry Blue 24 Carat Moonrocks 3.5g, BOLD Concentrates | eighth | $55 | $15.71/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Marshmallow OG 24 Carat Moonrocks 3.5g, BOLD Concentrates | eighth | $55 | $15.71/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Hash Bash Moroccan Melt 2g, Independence Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blueberry Clementine Moroccan Melt 2g, Independence Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Royal Jelly RBX Terp Sugar 1g, Leafology Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Black Market Apple Terp Sugar 1g, Leafology Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | OG Kush Crumble 1g, NSM Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Old Fashioned Crumble 1g, Leafology Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Strawberry Drip Terp Sugar 1g, LEAFOLOGY Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Papaw's Fruit Jar Crumble 1g, Leafology Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Critical Crumble 1g, NSM Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Dogtown Wax 1g, NSM Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Choco Mojito Crumble 1g, NSM Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Apricot Melt Terp Sugar 1g, Leafology Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Sugar Daddy Sundae Terp Sugar 1g, Leafology Concentrates | gram | $30 | $30/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Raspberry Cream Cake Headz Hash 3g, Thornfield Concentrates | each | $100 | $33.33/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Sour Berry Blue 24 Carat Moonrocks 1g, BOLD Concentrates | gram | $35 | $35/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Polar Pop 24 Carat Moonrocks 1g, BOLD Concentrates | gram | $35 | $35/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | 50 Shades of Terps Rosin 2g, Osage Concentrates | 2 g | $75 | $37.50/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Choco Mojito Badder .5g, NSM Concentrates | 1/2 g | $20 | $40/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Acapulco Gold | 1g Full Spectrum Dablicator Dark Horse Cannabis · Concentrates | gram | $45 | $45/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Polar Pop FS Dablicator 1g, Dark Horse Concentrates | gram | $45 | $45/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Wolverine Live Rosin 1g, BOLD Concentrates | gram | $50 | $50/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Blueberry Gary Rosin Badder 1g, Osage Concentrates | gram | $55 | $55/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Queen Mother Goji Live Rosin 1g, BOLD Concentrates | each | $60 | $60/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | The Scrooge Live Rosin 1g, BOLD Concentrates | gram | $60 | $60/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Corey's Rainbow Bridge Live Rosin 1g, BOLD Concentrates | gram | $60 | $60/g | Custom Cannabis Alexander · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Alexander concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Alexander price: $30 per gram (middle of $15.71–$56). That works out to about $105 an eighth.
- 96.7% of priced concentrates listings in Alexander publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Alexander price data: cheapest weed in Alexander, cheap ounces, Alexander flower price index, Alexander deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Arkansas dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.