Cheapest concentrates in Dumont, CO
Cheapest right now: Gastro Pop | Solvent | 1g at AMCH Dumont — $12.75 ($12.75 per gram)
40 comparable concentrates listings at 1 Dumont dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Colorado city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gastro Pop | Solvent | 1g Concentrates | gram | $12.75 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | AO Extracts - Glitter Bomb (H) - 1g Wax (D) Concentrates | gram | $12.75 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | AO Extracts - Cherry Chapstik (H) - 1g Wax Concentrates | gram | $12.75 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | AO Extracts - Garlic Cookies (IH) - 1g Wax Concentrates | gram | $12.75 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | John Truffolta | Solvent | 1g Concentrates | gram | $12.75 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | AO Extracts - Roast Mellow (H) - 1g Wax Concentrates | gram | $12.75 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | AO Extracts - Rocket Power (H) - 1g Wax Concentrates | gram | $12.75 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | black tar | Solvent | 1g Concentrates | gram | $12.75 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Colorado's Best Dabs - Sour Jungle (H) - 4g Budder Jar Concentrates | 4 g | $51 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Colorado's Best Dabs - Pineapple Horchata (S) - 4g Budder Jar Concentrates | 4 g | $51 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Fat Grams - Starfruit Vortex (H) - 4g Wax Bucket Concentrates | 4 g | $51 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Fat Grams - Red West (SH) - 4g Wax Bucket Concentrates | 4 g | $51 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Colorado's Best Dabs - Jelly Cake (IH) - 4g Budder Jar Concentrates | 4 g | $51 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Colorado's Best Dabs - Gusher Mints (H) - 4g Budder Jar Concentrates | 4 g | $51 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Fat Grams - Ricky LaFleur (S/H) - 4g Wax Bucket Concentrates | 4 g | $51 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Colorado's Best Dabs - Cherry Pie (SH) - 4g Budder Jar Concentrates | 4 g | $51 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Colorado's Best Dabs - Blue Zkittles (IH) - 4g Budder Jar Concentrates | 4 g | $51 | $12.75/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Dante's Inferno | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Cold Cure Labs - Bioflux (H) - 1g Live Rosin (D) Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Sour Apple Fritter | Full Spec Rosin | 1g Sunshine · Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Cold Cure Labs - Headband (H) - 1g Live Rosin Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Cold Cure Labs - Mclaren (SH) - 1g Live Rosin Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Magic City - Dirty Taxi (S) - 1g Cold Cure T2 Live Rosin Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Malek's Melts - Lemon Flux (H) - 1g Mixed Micron Live Rosin Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Magic City - Black Maple (IH) - 1g Cold Cure T2 Rosin Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Malek's Melts - GG4 (H) - 1g Mixed Micron Live Rosin Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Malek's Melts - Peach Pie (I) - 1g Mixed Micron Rosin Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Blue Papaya | Full Spec Rosin | 1g Sunshine · Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Blueberry Pancakes | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Papaya Juice | Full Spec Rosin | 1g Sunshine · Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Pomelo Punch | Full Spec Rosin | 1g Sunshine · Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | GMO Rootbeer | Full Spec Rosin | 1G Sunshine · Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | fried strawberries | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | The Soap | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Malek's Melts - Burberriez (IH) - 1g Mixed Micron Rosin Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Super Boof | Full Spec Rosin | 1G Sunshine · Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Sunshine Extracts - Cream Rootbeer (H) - 1g Full-Spectrum Rosin Concentrates | gram | $34 | $34/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | The Flower Collective - Pie Dance (H) - 1g Full Spectrum Cold Cured Live Rosin Concentrates | gram | $42.50 | $42.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | The Flower Collective - Dreamsicle - 1g Select Cold Cured Rosin Concentrates | gram | $42.50 | $42.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | The Flower Collective - Goji OG (S) - 1g Select Cold Cure Rosin Concentrates | gram | $42.50 | $42.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Dumont concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Dumont price: $34 per gram (middle of $12.75–$34). That works out to about $119 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Dumont publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Dumont price data: cheapest weed in Dumont, cheap ounces, Dumont flower price index, Dumont deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Colorado dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.