Cheapest pre-rolls in Dumont, CO
Cheapest right now: Kameleons - Purple Le Mone (H) - 3pk Joints (2.4g Total) at AMCH Dumont — $17 ($7.08 per gram)
30 comparable pre-rolls listings at 1 Dumont dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Colorado city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kameleons - Purple Le Mone (H) - 3pk Joints (2.4g Total) Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $17 | $7.08/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Kameleons - Citrus Berries (S) - 3pk Joints (2.4g Total) Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $17 | $7.08/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Kameleons - Banned Bananaz (H) - 3pk Joints (2.4g Total) Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $17 | $7.08/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cherry - Orange Cake (S) - 1g Preroll Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Captain - Cliff Hanger (I) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Captain - Divorce Cake Zkittlez (I) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Captain - Glitter Pop (H) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Captain - Havana Haze (S) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Captain - Lime Optix (S) - 1g Joint (D) Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Captain - OG Kush (I) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Captain - Purple Pop (I) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Captain - Strawberry Adhesive (S) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Captain - Super Boof (H) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Captain - Thin Mint Gelato (I) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Captain - Toasted Runtz (H) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Captain - Trop Cherry (S) - 1g Joint (D) Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Captain - Watermelon Hurricane (S) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Cherry - Dank Pie (IH) - 1g Preroll (D) Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Cherry - Doughchello (S) - 1g Preroll Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Cherry - Rainbow Sherb (H) - 1g Preroll Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Groovy Banana | Minis | 0.35g | 10pk Pre-rolls | eighth · 10-pack | $34 | $9.71/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Be One Kind - Gummies (SH) - 3.5g 10-Pack Dogwalkers Pre-rolls | eighth · 10-pack | $34 | $9.71/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | false teeth | Minis | 0.35g | 10pk Pre-rolls | eighth · 10-pack | $34 | $9.71/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Be One Kind - Gasonade (SH) - 3.5g 10-Pack Dogwalkers Pre-rolls | eighth · 10-pack | $34 | $9.71/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Be One Kind - Granny's Pie x Runtz (SH) - 3.5g 10-Pack Dogwalkers Pre-rolls | eighth · 10-pack | $34 | $9.71/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | rs11 | Minis | 0.35g | 10pk Pre-rolls | eighth · 10-pack | $34 | $9.71/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | sherb cream pie | Minis | 0.35g | 10pk Pre-rolls | eighth · 10-pack | $34 | $9.71/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Be One Kind - Oreonaut (H) - 3.5g 10-Pack Dogwalkers Pre-rolls | eighth · 10-pack | $34 | $9.71/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | blue dream | Minis | 0.35g | 10pk Pre-rolls | eighth · 10-pack | $34 | $9.71/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Captain - Tricho Jordan (I) - 1g Joint Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | AMCH Dumont Dumont · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Dumont pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Dumont price: $8.50 per gram (middle of $8.36–$9.71). That works out to about $29.75 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Dumont publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Dumont price data: cheapest weed in Dumont, cheap ounces, Dumont flower price index, Dumont deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Colorado dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.