Cheapest weed in East Lyme, CT
165 East Lyme menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Connecticut city: cheapest weed in Connecticut
Cheapest flower in East Lyme
See all flower prices →Cheapest right now: Flower | SZO 14g | 00133 at Nightjar East Lyme Dispensary — $90 ($6.43 per gram) · 44 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Flower | SZO 14g | 00133 Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Flower | all:hours Sour Zoda 14g | 42069 Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Flower | all:hours Air Hdz over:timers 7g | 41627 Flower | quarter | $50 | $7.14/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Strawberry Candy | Big Buds | 7g Theraplant · Flower | quarter | $50 | $7.14/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Flower | Endgame Punchline 3.5g | 00895 Flower | eighth | $28.80$3620% off | $8.23/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Affinity Grow | Medellin | Flower | 3.5G Flower | eighth | $28.80$3620% off | $8.23/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Flower | Sherbanger 22 3.5g | 00941 Flower | eighth | $28.80$3620% off | $8.23/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Flower | Purple Dump Truck 3.5g | 00895 Flower | eighth | $28.80$3620% off | $8.23/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in East Lyme
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Vaporizer Device | Kind Pen 2.0 at Nightjar East Lyme Dispensary — $15 ($15 per cartridge) · 57 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vaporizer Device | Kind Pen 2.0 Vape Pens | each | $15 | $15/piece | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Vaporizer Device | Edie Parker | Leaf (Green) Vape Pens | each | $16 | $16/piece | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Vaporizer Device | Edie Parker | Rainbow Vape Pens | each | $16 | $16/piece | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Vaporizer Device | Edie Parker | Cherry Vape Pens | each | $16 | $16/piece | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Vaporizer Device | Randy's | Inspo Vape Pens | each | $20 | $20/piece | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Vaporizer Device | Lookah | Bear Vape Pens | each | $28 | $28/piece | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Disposable | Ease MT 0.5g | CBD/THC | 42042 Vape Pens | 1/2 g | $24 | $48/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Vape Cart | Ease CBD:THC Vape 0.5.g | 41916 Vape Pens | 1/2 g | $24 | $48/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in East Lyme
See all edibles prices →Cheapest right now: SoundView - Toasted S'mores Milk Chocolate Bar 98mg at Nightjar East Lyme Dispensary — $28 ($28.57 per 100mg of THC) · 11 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SoundView - Toasted S'mores Milk Chocolate Bar 98mg SoundView · Edibles | each · 98mg THC | $28 | $28.57/100mg THC | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SoundView - Cookies & Cream White Chocolate Bar 94.6mg THC SoundView · Edibles | each · 94.6mg THC | $28 | $29.60/100mg THC | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Camino | Watermelon Lemonade Gummies | 100mg | 20ct | 5mg/ea Camino · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $32 | $32/100mg THC | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | SoundView - Live Resin Pink Lemonade Gummies 100mg 20pk SoundView · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $32 | $32/100mg THC | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SoundVIew - Blood Orange Gummies 100mg 20pk SoundView · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $32 | $32/100mg THC | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Vermont Maple Syrup | 51.3mg/ea Edibles | each · 51.3mg THC | $17 | $33.14/100mg THC | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Camino | Midnight Blueberry Gummies | THC:CBN 5:1 | 100mg | 20ct | 5mg/ea Camino · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $34 | $34/100mg THC | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Tropical Burst Sours | THC:THCv 10:5 | 100mg | 10ct | 10mg/ea Camino · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $34 | $34/100mg THC | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in East Lyme
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Small Flower | Citral Ice Minis 3.5g | 01017 at Nightjar East Lyme Dispensary — $28.80 ($8.23 per gram) · 43 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Small Flower | Citral Ice Minis 3.5g | 01017 Pre-rolls | eighth | $28.80$3620% off | $8.23/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Small Flower | 501st Minis 3.5g | 01000 Pre-rolls | eighth | $28.80$3620% off | $8.23/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pre-Roll Pack | DME 1g | 3pk | 00164 Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $27 | $9/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tropicana Cherry | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pre Roll | Campfire 1g | 0094 Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Dogwalkers L'Orange Big Dog 1g Dogwalkers · Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pre-Roll | TGK 1g | 00071 Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pre Roll | Sun Grown | Early Frost 1g | 00432 Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in East Lyme
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Pre-Roll Pack | Starkiller OG Infused Lil' Ricky's 3pk | 00904 at Nightjar East Lyme Dispensary — $22.40 ($2.24 per gram) · 8 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pre-Roll Pack | Starkiller OG Infused Lil' Ricky's 3pk | 00904 Infused Pre-rolls | 9/10 g · 3-pack | $22.40$2820% off | $2.24/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Pre-Roll Pack | Grinz Infused Lil' Ricky's 3pk | 00887 Infused Pre-rolls | 9/10 g · 3-pack | $22.40$2820% off | $2.24/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pre-Roll Pack | Hippie Crasher Infused Lil' Ricky's 3pk | 01038 Infused Pre-rolls | 9/10 g · 3-pack | $22.40$2820% off | $2.24/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pre-Roll Pack | Orange Sunshine Infused | 3pk | 00976 Infused Pre-rolls | 2.1 g · 3-pack | $32$4020% off | $15.24/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pre-Roll Pack | Modified O Infused Lil' Ricky's Share Pack | 10pk | 01018 Infused Pre-rolls | 3 g · 10-pack | $51.20$6420% off | $17.07/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pre-Roll Pack | Mini | ForeverBerry Infused PR Party Pack | 10pk | 42061 Infused Pre-rolls | 4 g · 10-pack | $72 | $18/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pre Roll Pack | Lemon Thai OG Infused 5pk | 2g | 42014 Infused Pre-rolls | 2 g · 5-pack | $48 | $24/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pre Roll Pack | Gelato Rntz Infused 5pk | 2g | 42006 Infused Pre-rolls | 2 g · 5-pack | $48 | $24/g | Nightjar East Lyme Dispensary East Lyme · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
East Lyme flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in East Lyme →Discounted items across East Lyme menus, newest first.
Best dispensaries in East Lyme →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (8 items at 1 store), drinks (2 items at 1 store) in East Lyme — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Connecticut dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.