Cheapest flower in Groton, CT
Cheapest right now: Savvy | Wilson Zero | Smalls | 7g at Curaleaf Dispensary Groton — $52.50 ($7.50 per gram)
111 comparable flower listings at 1 Groton dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Connecticut city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy | Wilson Zero | Smalls | 7g Savvy · Flower | quarter | $52.50 | $7.50/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Humboldt Sour Diesel | Big Buds | 28g Curaleaf · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Gary P Small Buds 7g (00298) Flower | quarter | $65 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | The Soap Small Buds 7g (26022) Flower | quarter | $65 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Mag Landrace [7g] Flower Savvy · Flower | quarter | $65 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy | Dosi-Punch | Smalls | 7g Savvy · Flower | quarter | $65 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy | Trophy Dawg | Smalls | 7g Savvy · Flower | quarter | $65 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Paw Paw | Big Buds | 14g Curaleaf · Flower | half ounce | $130 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | True OG | Big Buds | 14g Curaleaf · Flower | half ounce | $130 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Humboldt Sour Diesel | Big Buds | 14g Curaleaf · Flower | half ounce | $130 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Strawberry Cough | Big Buds | 14g Curaleaf · Flower | half ounce | $130 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Black Cherry Gelato | Big Buds | 14g Curaleaf · Flower | half ounce | $130 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Mr E Pupil | Big Buds | 14g Curaleaf · Flower | half ounce | $130 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Apes In Space | Big Buds | 14g Curaleaf · Flower | half ounce | $130 | $9.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Advanced Grow Labs - Durban Z Flower 14g Advanced Grow Labs · Flower | half ounce | $135 | $9.64/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Apple T Whole Flower 3.5g (01038) Flower | eighth | $34 | $9.71/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | purple push p | Big Buds | 3.5g Theraplant · Flower | eighth | $34 | $9.71/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Carmelita | Ground | 3.5g Curaleaf · Flower | eighth | $35 | $10/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Apple Tartz | Ground | 3.5g Curaleaf · Flower | eighth | $35 | $10/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Green G Whole Flower 3.5g (01072) Flower | eighth | $35 | $10/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Black Cherry GMO | Big Buds | 3.5g Theraplant · Flower | eighth | $35 | $10/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Apes In Space | Ground | 3.5g Curaleaf · Flower | eighth | $35 | $10/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Ground Flower Refill Hybrid Curaleaf · Flower | eighth | $35 | $10/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | B Yo Small Buds 7g (00277) Flower | quarter | $70 | $10/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Purple Milk Small Buds 7g (00300) Flower | quarter | $70 | $10/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Savvy | Modified Haze | Smalls | 7g Savvy · Flower | quarter | $72 | $10.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Banana Acai Mints 7g over:timers Flower Flower | quarter | $72 | $10.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Blueberry Cupcake 7g over:timers Flower Flower | quarter | $72 | $10.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Savvy | Scout Breath | Smalls | 7g Savvy · Flower | quarter | $72 | $10.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Savvy | OGBK Stomper | Smalls | 7g Savvy · Flower | quarter | $72 | $10.29/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | White Hot Guava | Ground | 3.5g Curaleaf · Flower | eighth | $37.50 | $10.71/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Slapz | Ground | 3.5g Curaleaf · Flower | eighth | $37.50 | $10.71/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Go Gr Tz | Smalls | 3.5g RYTHM · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Find | Bulbz | Big Buds | 7g Find · Flower | quarter | $80 | $11.43/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Silver Purp Whole Flower 7g (00935) Flower | quarter | $80 | $11.43/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Sunday Smoothie | Flower | 7g Find · Flower | quarter | $80 | $11.43/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Emerald Unleaded | Flower | 7g Find · Flower | quarter | $80 | $11.43/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Cowboy Basil | Flower | 7g Find · Flower | quarter | $80 | $11.43/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Titan Express | Big Buds | 3.5g Curaleaf · Flower | eighth | $42.50 | $12.14/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Affinity Grow | Superboo | Flower | 3.5G Flower | eighth | $44 | $12.57/g | Curaleaf Dispensary Groton Groton · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Groton flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Groton price: $14.29 per gram (middle of $9.29–$15). That works out to about $50.02 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Groton publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Groton price data: cheapest weed in Groton, cheap ounces, Groton flower price index, Groton deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Connecticut dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.