Cheapest weed in Waterbury, CT
316 Waterbury menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Connecticut city: cheapest weed in Connecticut
Cheapest flower in Waterbury
See all flower prices →Cheapest right now: Theraplant Pinyatti 28g Flower at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $126.50 ($4.52 per gram) · 97 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Theraplant Pinyatti 28g Flower Flower | ounce | $126.50 | $4.52/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | all:hours Nimbus Snacks 28g Flower Flower | ounce | $137.25 | $4.90/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Black Amber 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Gush Mintz 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Blue Andeze 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy | Jokerz | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Applescotti 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy | Nimbus Snacks | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Waterbury
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Savvy | GG Skunk | Disposable | 0.3g at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $33.50 ($3.35 per gram) · 88 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy | GG Skunk | Disposable | 0.3g Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Mendo Wedding 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Scout Breath 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy | OGKB Stomper | Disposable | 0.3g Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Seattle Sour Kush 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Sunny Stomper 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy | Ultra Nana | Disposable | 0.3g Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy HYPHEN Tahoe OG 2g Pod Vape Pens | 2 g | $80.60 | $40.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Waterbury
See all edibles prices →Cheapest right now: Asteroid GalaxEat Sour Green Apple Gummy 550mg [20pk] (MED) at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $41 ($7.45 per 100mg of THC) · 75 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Asteroid GalaxEat Sour Green Apple Gummy 550mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 550mg THC | $41 | $7.45/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Wana Classic High Dose Blood Orange Gummy 1000mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $108.50 | $10.85/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Wana Classic High Dose Raspberry Limeade Gummy 1000mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $108.50 | $10.85/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Theraplant Medium Strength Savoti Pill 500mg [10pk] Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $62.50 | $12.50/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | The Happy Confection Chillaxing Cherry Limeade 1:1:1 Gummy 600mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 600mg THC | $80.50 | $13.42/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | The Happy Confection Sunset Citron Gummy 600mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 600mg THC | $80.50 | $13.42/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | The Happy Confection Boosted Berry Gummy 600mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 600mg THC | $80.50 | $13.42/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Curaleaf Watermelon Gummy 300mg [10pk] (MED) Edibles | each · 10-pack · 300mg THC | $50 | $16.67/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Waterbury
See all concentrates prices →Cheapest right now: CTPharma 1:1 Syringe Distillate 1g Cured Resin (MED) at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $32.50 ($32.50 per gram) · 10 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CTPharma 1:1 Syringe Distillate 1g Cured Resin (MED) Concentrates | gram | $32.50 | $32.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Affinity Capy Sugar 1g Cured Resin (MED) Concentrates | gram | $51 | $51/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Affinity Black Maple Sugar 1g Cured Resin (MED) Concentrates | gram | $51 | $51/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | CTPharma Tuscan Gelato Badder 1g Live Resin (MED) Concentrates | gram | $67.50 | $67.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | CTPharma Lemon Glue 1g Live Resin Dablicator (MED) Concentrates | gram | $72.50 | $72.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | CTPharma Chem-band 1g Live Resin Dablicator (MED) Concentrates | gram | $72.50 | $72.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | CTPharma Chem Valley Kush 1g Live Resin Dablicator (MED) Concentrates | gram | $72.50 | $72.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | CTPharma Gush Mintz 1g Live Rosin (MED) Concentrates | gram | $72.50 | $72.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Waterbury
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Affinity Lil' Ricky's MF-107 Pre-Roll 0.9g [3pk] at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $14.50 ($1.45 per gram) · 46 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Affinity Lil' Ricky's MF-107 Pre-Roll 0.9g [3pk] Pre-rolls | 3/10 g · 3-pack | $14.50 | $1.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Affinity Lil' Ricky's Lemon Delight Pre-Roll 0.9g [3pk] Pre-rolls | 3/10 g · 3-pack | $14.50 | $1.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Affinity Lil' Ricky's M.O.B. Pre-Roll 0.9g [3pk] Pre-rolls | 3/10 g · 3-pack | $16.50 | $1.65/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Affinity GMO Pre-Roll 2.1g [3pk] Pre-rolls | 7/10 g · 3-pack | $30.10 | $3.01/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Shaka TGK Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Citral Glue 1g Preroll Springtime · Pre-rolls | gram | $9.50 | $9.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Advanced Grow Labs Chkn n Wflz x Jack's Delight Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $9.50 | $9.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Blue Andeze Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $11.30 | $11.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Waterbury · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Waterbury flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Waterbury →Discounted items across Waterbury menus, newest first.
Best dispensaries in Waterbury →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Connecticut dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.