Cheapest weed in Jacksonville, FL
2,353 Jacksonville menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Florida city: cheapest weed in Florida
Cheapest flower in Jacksonville
See all flower prices →Cheapest right now: Mint Premium Shake 3.5g - Frosted Donuts at Mint Cannabis - Jacksonville — $8 ($2.29 per gram) · 944 comparable items at 12 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mint Premium Shake 3.5g - Frosted Donuts Flower | eighth | $8$1547% off | $2.29/g | Mint Cannabis - Jacksonville Jacksonville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Green Dragon Dispensary - Jacksonville Jacksonville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Green Dragon Dispensary - Jacksonville East Jacksonville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | SFV Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Philips Hwy Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pave Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Philips Hwy Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Red Velvet Runtz #1 Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Philips Hwy Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sherbert Sundae | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Philips Hwy Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Philips Hwy Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Jacksonville
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Savvy Summer Melon 0.3g at MÜV Cannabis Dispensary — $25.75 ($2.58 per gram) · 910 comparable items at 10 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Summer Melon 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Pineapple Mimosa 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | MÜV Plus GMO Jungle Cake 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Nectar The Soap 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Nectar Dosilato 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | MUV Disposable Pen - 0.3g - Purple Lemon Punch MÜV Cannabis Infused Products · Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV Plus Wedding Kush Mints 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Plus Mod Grapes x ApplesxBananas 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Jacksonville
See all edibles prices →Cheapest right now: Big Pete's Treats | Chocolate Chip Cookies | 100mg | 10ct | 10mg/ea at AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Philips Hwy — $10 ($10 per 100mg of THC) · 120 comparable items at 9 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big Pete's Treats | Chocolate Chip Cookies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Big Pete's Treats · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2050% off | $10/100mg THC | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Philips Hwy Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Kudu RSO Hybrid Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Blue Kudu RSO Hybrid Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Jacksonville San Jose Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blue Kudu RSO Sativa Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Jacksonville San Jose Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pomegranate Jellies | 100mg | 10ct | 10mg/ea JAMS · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $13.50$3055% off | $13.50/100mg THC | Curaleaf Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Mint Premium - Chocolate Drops RSO 100mg - Dark Graham Cracker Edibles | each · 100mg THC | $15$3050% off | $15/100mg THC | Mint Cannabis - Jacksonville Jacksonville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Mint Premium - Chocolate Drops RSO 100mg - Milk Edibles | each · 100mg THC | $15$3050% off | $15/100mg THC | Mint Cannabis - Jacksonville Jacksonville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Mint Premium - Chocolate Drops RSO 100mg - Dark English Toffee Edibles | each · 100mg THC | $15$3050% off | $15/100mg THC | Mint Cannabis - Jacksonville Jacksonville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Jacksonville
See all concentrates prices →Cheapest right now: Mint Cannabis - 1.0g Kief - GV Triangle at Mint Cannabis - Jacksonville — $15 ($15 per gram) · 260 comparable items at 8 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mint Cannabis - 1.0g Kief - GV Triangle Concentrates | gram | $15$2025% off | $15/g | Mint Cannabis - Jacksonville Jacksonville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Mint Cannabis - Shatter 1g - Baked Alaska Concentrates | gram | $19$4558% off | $19/g | Mint Cannabis - Jacksonville Jacksonville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Mint Cannabis - Crumble 1g- Ricky Bobby Concentrates | gram | $19$4558% off | $19/g | Mint Cannabis - Jacksonville Jacksonville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Snowball | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $19$4558% off | $19/g | Mint Cannabis - Jacksonville Jacksonville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cadillac Rainbow | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $19$4558% off | $19/g | Mint Cannabis - Jacksonville Jacksonville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Purple Alien: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Philips Hwy Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Red Rock Runtz: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Philips Hwy Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Curaleaf Peanut Butter Muffin RSO Syringe 1g Concentrates | gram | $20$5564% off | $20/g | Curaleaf Dispensary Jacksonville San Jose Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Jacksonville
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: MÜV GG #4 3.5g [5-Pack] at MÜV Cannabis Dispensary — $35.75 ($3.58 per gram) · 119 comparable items at 7 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MÜV GG #4 3.5g [5-Pack] Pre-rolls | 7/10 g · 5-pack | $35.75 | $3.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Verano Blueberry Muffins 3.5g [5-Pack] Pre-rolls | 7/10 g · 5-pack | $45.75 | $4.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Verano Facade 3.5g [5-Pack] Pre-rolls | 7/10 g · 5-pack | $45.75 | $4.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Hoover Runtz: Pre-Roll Multi Pack Pre-rolls | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Philips Hwy Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Gym Bag: Pre-Roll Multi Pack Pre-rolls | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Philips Hwy Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | White Cherrychello - 3.5g - 7pk Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Cookies Jacksonville Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | White Runtz - 3.5g - 7pk Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Cookies Jacksonville Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Triple Threat - 3.5g - 7pk Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Cookies Jacksonville Dispensary Jacksonville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Jacksonville flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Jacksonville →Discounted items across Jacksonville menus, newest first.
Best dispensaries in Jacksonville →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.