Cheapest flower in North Port, FL
Cheapest right now: ish Pre-Ground 7g Flower - La Queso at Growhealthy Dispensary - North Port — $20 ($2.86 per gram)
149 comparable flower listings at 2 North Port dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ish Pre-Ground 7g Flower - La Queso Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | ish Pre-Ground 7g Flower - Cherry Punch Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ish Pre-Ground 7g Flower - High Plains Octane Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | ish Pre-Ground 7g Flower - Maui Lemons Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Fruit Loopz Flower Flower | eighth | $14$3560% off | $4/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | MaadFruit Flower Flower | eighth | $14$3560% off | $4/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Maui Flower Flower | eighth | $14$3560% off | $4/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | La Bruja | Big Buds | 3.5g GrowHealthy · Flower | eighth | $14$3560% off | $4/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | ish 7g Flower - Maui Wowie Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | ish Pre-Ground 7g Flower - Blue Rain Flower | quarter | $30$5040% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | ish Pre-Ground 7g Flower - Milo`s Cheese Flower | quarter | $30$5040% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | ish 7g Flower - Blue Dream Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | ish 7g Flower - Candy Rain Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | ish 7g Flower - Yellow Brick Road Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | ish Pre-Ground 7g Flower - Duck Key Flower | quarter | $30$5040% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | ish 7g Flower - Durban Funk Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | ish 7g Flower - Jack Herer Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | ish 7g Flower - Tropicana Cherries Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | ish 7g Flower - Sour Papaya Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | ish 7g Flower - Beach Boulevard Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | ish 7g Flower - Queso Perro Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | ish Pre-Ground 7g Flower - Maui Wowie Flower | quarter | $30$5040% off | $4.29/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Tropical Temptress | Big Buds | 3.5g GrowHealthy · Flower | eighth | $17.50$3550% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | ish 7g Flower - Sour Diesel GMO Flower | quarter | $35$6042% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Ice Cream Cake Flower 7.0G Flower | quarter | $35$7553% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | ish 7g Flower - Sour Belts Flower | quarter | $35$6042% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Jack Herer 7G Flower Flower | quarter | $35$7553% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Maui Flower 7.0G Flower | quarter | $35$7553% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Queso Grande Flower 7.0G Flower | quarter | $35$7553% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Runtz | Smalls | 7g Flower | quarter | $35$7050% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Super Boof | Smalls | 7g Flower | quarter | $35$7050% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Truffle Milk Flower Flower | quarter | $35$7553% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | ish 14g Flower - Truffle Milk Flower | half ounce | $70$10030% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | ish 14g Flower - Queso Perro Flower | half ounce | $70$10030% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | ish 14g Flower - Blue Dream Flower | half ounce | $70$10030% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | ish 14g Flower - Ice Cream Cake Flower | half ounce | $70$10030% off | $5/g | Growhealthy Dispensary - North Port North Port · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Savvy Bruce Banner 14g Flower | half ounce | $80.25 | $5.73/g | MÜV Cannabis Dispensary North Port · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | MÜV Lemon Pastries - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary North Port · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | MÜV Wedding Kush Mints - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary North Port · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | MÜV Mint Diesel - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary North Port · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How North Port flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical North Port price: $8.36 per gram (middle of $4.29–$14.36). That works out to about $29.26 an eighth.
- 100% of priced flower listings in North Port publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More North Port price data: cheapest weed in North Port, cheap ounces, North Port flower price index, North Port deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.