Cheapest flower in Pensacola, FL
Cheapest right now: Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g at Green Dragon Dispensary - Pensacola — $35 ($2.50 per gram)
782 comparable flower listings at 10 Pensacola dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Green Dragon Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Green Dragon Dispensary - West Pensacola Pensacola · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ish Pre-Ground 7g Flower - La Bruja Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | ish Pre-Ground 7g Flower - La Queso Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SFV Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Mobile Pensacola · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sherbert Sundae | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Mobile Pensacola · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Mobile Pensacola · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Pensacola · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | ish Pre-Ground 7g Flower - Maui Lemons Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | ish Pre-Ground 7g Flower - Super Zushish Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | ish Pre-Ground 7g Flower - Tahiti Temptress Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | ish Pre-Ground 7g Flower - Tropical Keysish Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | ish Pre-Ground 7g Flower - Tropicalish Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | London Pound Cake Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary West Pensacola Pensacola · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Pave Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary West Pensacola Pensacola · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | London Pound Cake Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Pensacola · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Pave Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Pensacola · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Red Velvet Runtz #1 Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary West Pensacola Pensacola · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | SFV Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary West Pensacola Pensacola · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Sherbert Sundae | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary West Pensacola Pensacola · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Red Velvet Runtz #1 Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Pensacola · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary West Pensacola Pensacola · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | SFV Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Pensacola · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | London Pound Cake Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Mobile Pensacola · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Sherbert Sundae | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Pensacola · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Pave Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Mobile Pensacola · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Red Velvet Runtz #1 Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Pensacola Mobile Pensacola · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | ish Pre-Ground 7g Flower - Cherry Punch Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | ish Pre-Ground 7g Flower - Driftwood Diesel Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | ish Pre-Ground 7g Flower - Gorilla Dawgs Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | ish Pre-Ground 7g Flower - High Plains Octane Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Circles Orchid Haze Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Circles BRY Lit Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary - West Pensacola Pensacola · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Circles CRL HGH Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Circles DRGN MLK Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary - West Pensacola Pensacola · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Circles CRL HGH Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary - West Pensacola Pensacola · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Circles Cracklin Kush Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary - West Pensacola Pensacola · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Circles BRY Lit Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Circles Cracklin Kush Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Circles DRGN MLK Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary - Pensacola Pensacola · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Pensacola flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Pensacola price: $6.39 per gram (middle of $4.29–$14.36). That works out to about $22.36 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Pensacola publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Pensacola price data: cheapest weed in Pensacola, cheap ounces, Pensacola flower price index, Pensacola deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.