Cheapest carts & vapes in Punta Gorda, FL
Cheapest right now: BRIQ Essentials Wedding Cake 2g All in One at Curaleaf Dispensary Punta Gorda — $55 ($27.50 per gram)
66 comparable vape pens listings at 1 Punta Gorda dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BRIQ Essentials Wedding Cake 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | BRIQ Essentials Sour Tangie 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | BRIQ Essentials Juicy Red Apple 2g All In One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | BRIQ Essentials Cantaloupe Crush 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | BRIQ Essentials Tropic Thunder 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | BRIQ Essentials Strawberry Shortcake 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Cliq Elite Tiffany Pod [1g] Select · Vape Pens | gram | $30$5546% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ekto Cooler | Pods | 1g Select · Vape Pens | gram | $30$5040% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Fruit STIQ All in One Pink Lemonade Select · Vape Pens | gram | $30$5546% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Cliq Elite Live Dositopia Pod Select · Vape Pens | gram | $30$5546% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Flavor Series Strawberry Cough Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Flavor Series Baja Smash Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Flavor Series Berry Gelato Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Flavor Series Citrus Sunshine Haze Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Flavor Series Grape Ape Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Flavor Series Lemon Cheesecake Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Flavor Series London Pound Cake Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Flavor Series Papaya Peach Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Flavor Series Unicorn Piss Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Legacy Series Couch Kush Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Legacy Series Durban Poison Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Legacy Series Permanent Marker Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Legacy Series Pina Gluelada Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Legacy Series Super Sour Diesel Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | BRIQ 2 Cloud Cafe Series Vanilla Mint Kush 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | BRIQ 2 Cloud Cafe Series Caramel Macchiato 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | BRIQ 2 Legacy Series Acapulco Gold 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | BRIQ 2 Flavor Series Blueberry Muffin 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | BRIQ 2 Legacy Series GMO 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | BRIQ 2 Summer Series Ice Cream Cake 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | BRIQ 2 Summer Series Rocket Pop 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | BRIQ 2 Flavor Series Pineapple Express 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | BRIQ 2 Flavor Series Raspberry Parfait 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | BRIQ 2 Legacy Series Tropic Thunder 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | BRIQ 2 Legacy Series Tahoe OG 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | BRIQ 2 Legacy Series Super Boof 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | BRIQ 2 Flavor Series London Pound Cake Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | BRIQ 2 Flavor Series Waffle Hut 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | BRIQ 2 Flavor Series Misty Mint 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | BRIQ 2 Flavor Series Grape Ape 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Punta Gorda Punta Gorda · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Punta Gorda vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Punta Gorda price: $35 per gram (middle of $30–$45). That works out to about $122.50 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Punta Gorda publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Punta Gorda price data: cheapest weed in Punta Gorda, cheap ounces, Punta Gorda flower price index, Punta Gorda deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.