Cheapest carts & vapes in Stuart, FL
Cheapest right now: Savvy Pineapple Mimosa 0.3g at MÜV Cannabis Dispensary — $25.75 ($2.58 per gram)
332 comparable vape pens listings at 4 Stuart dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Pineapple Mimosa 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Stuart · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Summer Melon 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Stuart · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | MUV Disposable Pen - 0.3g - Purple Lemon Punch MÜV Cannabis Infused Products · Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Stuart · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | MÜV Plus GMO Jungle Cake 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Stuart · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence | Sherbert Haze | Disposable | 0.3g (the) Essence · Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Stuart · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence Nectar The Soap 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Stuart · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | (the) Essence Nectar Berry Tart 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Stuart · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Plus Gush Mints 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Stuart · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | MÜV Plus Minty Blizzard 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Stuart · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Select | Fresh | Super Lemon Haze | Cartridge | 0.3g Select · Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | White Gen 2 Vape Pens | each | $12 | $12/piece | Mint Cannabis - Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Select Essentials Essentials Blackberry Kush All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Select Essentials Essentials Green Crush All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Select Essentials Essentials Berry Gelato All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Select Essentials Essentials Lemon Cheese Cake All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Select Essentials Essentials Grape Ape All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Sugar Berry Scones: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Powdered Donuts | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Blood Orange | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $25$5050% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Purple Alien: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Lollipopz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Sour Tsunami | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Red Rock Runtz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | ACDC | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Blue Widow 1:1 THC:CBD Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Flora: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | BRIQ Essentials Wedding Cake 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | BRIQ Essentials Tropic Thunder 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | BRIQ Essentials Strawberry Shortcake 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | BRIQ Essentials Sour Tangie 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | BRIQ Essentials Lychee Dream 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | BRIQ Essentials Green Crush 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | BRIQ Essentials Gelato 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | BRIQ Essentials Clementine 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | BRIQ Essentials Cantaloupe Crush 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Select Essentials Grape Ape BRIQ 2g Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Select Essentials Blueberry Muffin BRIQ 2g Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Limoncello | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Goji OG Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Pineapple Express | Cartridge | 0.5g Entourage Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Stuart Stuart · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Stuart vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Stuart price: $44.63 per gram (middle of $30–$81.50). That works out to about $156.21 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Stuart publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Stuart price data: cheapest weed in Stuart, cheap ounces, Stuart flower price index, Stuart deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.