Cheapest concentrates in Venice, FL
Cheapest right now: Live Resin Badder 3.5g - Slurricane IX #2 at The Flowery Dispensary Venice — $135 ($38.57 per gram)
83 comparable concentrates listings at 2 Venice dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Live Resin Badder 3.5g - Slurricane IX #2 Concentrates | each | $135 | $38.57/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Live Resin Badder 1G - Santa Cruz Blue Dream Concentrates | each | $40 | $40/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Live Resin Badder 3.5g - VooDoo Concentrates | each | $140 | $40/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Live Resin Badder 3.5g - 40 OG Concentrates | each | $140 | $40/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Live Resin Badder 3.5g - Original Glue Concentrates | each | $140 | $40/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sweet Supply Minty Blizzard Shatter 1g Concentrates | gram | $40.75 | $40.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sweet Supply Minty Blizzard Crumble 1g Concentrates | gram | $40.75 | $40.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sweet Supply Ice Cream Candy Shatter 1g Concentrates | gram | $40.75 | $40.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sweet Supply Guava Cooler Crumble 1g Concentrates | gram | $40.75 | $40.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Sweet Supply GMO S1 Shatter 1g Concentrates | gram | $40.75 | $40.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Sweet Supply Glitter Bomb Budder 1g Concentrates | gram | $40.75 | $40.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Sweet Supply Glaciers Budder 1g Concentrates | gram | $40.75 | $40.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Sweet Supply Gelato Budder 1g Concentrates | gram | $40.75 | $40.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Sweet Supply Facetz Budder 1g Concentrates | gram | $40.75 | $40.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Sweet Supply Dosi - Dos Crumble 1g Concentrates | gram | $40.75 | $40.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Sweet Supply Cherry Punch Shatter 1g Concentrates | gram | $40.75 | $40.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Live Resin Sauce 3.5g - Slurricane IX #2 Concentrates | each | $145 | $41.43/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Live Resin Badder 3.5g - Zoza #13 Concentrates | each | $145 | $41.43/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Live Resin Sauce 3.5g - Zoza #13 Concentrates | each | $150 | $42.86/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Live Rosin Badder 2.5g - SB36#40 + Strawberry Guava #9 Concentrates | each | $110 | $44/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Live Resin Badder 1G - Super Pure Runtz Concentrates | each | $45 | $45/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Live Resin Sauce 1G - Grease Monkey Concentrates | each | $45 | $45/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Live Resin Badder 1G - Petrol Station Concentrates | each | $45 | $45/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Live Resin Badder 1G - Dogchem Pie Concentrates | each | $45 | $45/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Live Resin Sauce 1G - Petrol Station Concentrates | each | $50 | $50/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | 710 Labs | Cake Crasher | Live Rosin | Badder | 1g 710 Labs · Concentrates | each | $50 | $50/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Live Resin Sauce 1G - Party Popperz Concentrates | each | $50 | $50/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Live Rosin Badder 1G - Donny Burger + Paytons Pie #1 Concentrates | each | $50 | $50/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Live Rosin Badder 1G - Jackson Heightz + Dulce De Fresa #5 Concentrates | each | $50 | $50/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Live Rosin Badder 1G - Lemon Heads #4 Concentrates | each | $50 | $50/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Sherb x Fumez #1 Live Rosin Badder 1g 710 Labs · Concentrates | each | $50 | $50/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Live Rosin Badder 1G - Papaya Concentrates | each | $50 | $50/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Live Resin Sauce 1G - Super Pure Runtz Concentrates | each | $50 | $50/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | 710 Labs ZZ Top #3 T2 Live Rosin Badder 1g Concentrates | each | $50 | $50/g | The Flowery Dispensary Venice Venice · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | (the) Essence Nectar Bruce Banner Sugar 1g Concentrates | gram | $50.75 | $50.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | (the) Essence Nectar Gelato Sugar 1g Concentrates | gram | $50.75 | $50.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | (the) Essence Nectar Melonade Sugar 1g Concentrates | gram | $50.75 | $50.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | (the) Essence Nectar Yum Yum Sugar 1g Concentrates | gram | $50.75 | $50.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | MÜV CBD 30:1 RSO Syringe 1g Concentrates | gram | $55.75 | $55.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | MÜV B-52 Bomber RSO Syringe 1g Concentrates | gram | $55.75 | $55.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Venice · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Venice concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Venice price: $55.75 per gram (middle of $40.75–$65). That works out to about $195.13 an eighth.
- 98.8% of priced concentrates listings in Venice publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Venice price data: cheapest weed in Venice, cheap ounces, Venice flower price index, Venice deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.