Cheapest weed in Decatur, IL
369 Decatur menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Illinois city: cheapest weed in Illinois
Cheapest flower in Decatur
See all flower prices →Cheapest right now: Savvy GRND (SHAKE) Dead Headz 7g Sativa Sale DD at Mystic Greenz — $32 ($4.57 per gram) · 311 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy GRND (SHAKE) Dead Headz 7g Sativa Sale DD Flower | each | $32$5036% off | $4.57/g | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Grassroots Shake Zesty Garlic Cookies 14g Indica Flower | each | $64 | $4.57/g | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Find. Zesty Parm Shake 14g Hybrid Flower | each | $70 | $5/g | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Find. Astro GMO Shake 14g Indica Flower | each | $70 | $5/g | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence | Blueberry Muffins | Big Buds | 14g (the) Essence · Flower | each | $70 | $5/g | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | The Botanist | Dominion Diesel | Flower | 28g The Botanist · Flower | each | $150 | $5.36/g | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | The Botanist | Strawberry Bubbles | Flower | 28g The Botanist · Flower | each | $150 | $5.36/g | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | The Botanist 28g Flower Whole White Fire x Chem D Indica Flower | each | $150 | $5.36/g | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Decatur
See all edibles prices →Cheapest right now: OGeez! | Peg's | Raspberry Orange RSO Gummies | 300mg | 10ct | 30mg/ea at Mystic Greenz — $24 ($8 per 100mg of THC) · 57 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OGeez! | Peg's | Raspberry Orange RSO Gummies | 300mg | 10ct | 30mg/ea Ogeez! · Edibles | each · 10-pack · 300mg THC | $24 | $8/100mg THC | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 2:1 Strawberry Peach CBD:THC [10pk] (200mg CBD/100mg THC) Encore Edibles · Edibles | each · 10-pack · 200mg THC | $22 | $11/100mg THC | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | NGW 100mg Supernova Chocolate Bar Nature's Grace and Wellness · Edibles | each · 100mg THC | $12$2040% off | $12/100mg THC | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Harmony | 2:1 CBG:THC | Açaí Blueberry | 200mg CBG/100mg THC KANHA · Edibles | each · 200mg THC | $24 | $12/100mg THC | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Guap | Tangie Crush | RSO | Gummies | 100mg | 1pk Savvy · Edibles | each · 100mg THC | $12.50 | $12.50/100mg THC | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Guap | Berry Drip | RSO | Gummy | 100mg | 1pk Savvy · Edibles | each · 100mg THC | $12.50 | $12.50/100mg THC | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Guap | Peachy Punch | RSO | Gummies | 100mg | 1pk Savvy · Edibles | each · 100mg THC | $12.50 | $12.50/100mg THC | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Guap | Melon Crash | RSO | Gummies | 100mg | 1pk Savvy · Edibles | each · 100mg THC | $12.50 | $12.50/100mg THC | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Decatur
See all concentrates prices →Cheapest right now: (the) Essence Shatter 1g Guava Casquitos Hybrid at Mystic Greenz — $44 ($44 per gram) · 1 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | (the) Essence Shatter 1g Guava Casquitos Hybrid Concentrates | each | $44 | $44/g | Mystic Greenz Decatur · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Decatur flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Decatur →Discounted items across Decatur menus, newest first.
Best dispensaries in Decatur →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank concentrates (1 items at 1 store) in Decatur — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.