Cheapest flower in Mt Carmel, IL
Cheapest right now: Yacht Club | Ground | 14g at Nirvana - Mount Carmel — $36 ($2.57 per gram)
394 comparable flower listings at 1 Mt Carmel dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Illinois city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Yacht Club | Ground | 14g Flower | each | $36$6040% off | $2.57/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | SHAKE | PAPAYA BANG BANG | 14G Flower | each | $36$6040% off | $2.57/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | bluenana | Ground | 14g Flower | each | $39$6540% off | $2.79/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | SHAKE | COLOR OF SPACE | 14G Flower | each | $39$6540% off | $2.79/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | SHAKE | KREMLIN KOOKIE MONSTER | 14G Flower | each | $39$6540% off | $2.79/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | SHAKE | HOT PANTS | 14G Flower | each | $39$6540% off | $2.79/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | SHAKE | HYBRID BLEND | 14G Flower | each | $42$7040% off | $3/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | POPCORN | POWDER KEG | 28G Flower | each | $90$15040% off | $3.21/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | POPCORN | CREAMSICLE SUNSET | 28G Flower | each | $90$15040% off | $3.21/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | POPCORN | BERRY NEBULA | 28G Flower | each | $90$15040% off | $3.21/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | SHAKE | BONFIRE BLISS | 14G Flower | each | $48$8040% off | $3.43/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | SHAKE | LIFE LESSONS | 14G Flower | each | $48$8040% off | $3.43/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | SHAKE | JEALOUSY | 14G Flower | each | $48$8040% off | $3.43/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Tales & Travels | Raspberry Shortcake | Flower | 14G Revolution Cannabis · Flower | each | $48$8040% off | $3.43/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | POPCORN | SATIVA BLEND | 14G Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | POPCORN | SUPREME DIESEL | 14G Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | jokerz candy | Smalls | 14g Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Bubba Fett Popcorn 14g Good Green · Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | POPCORN | INDICA BLEND | 14G Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Grinch Mints Popcorn 14g Good Green · Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Sour Diesel Popcorn 14g Good Green · Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | POPCORN | GRAPE CHEM | 14G Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | GRAPES & CREAM | 28G Flower | each | $102$17040% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | PERMANENT CHIMERA | 28G Flower | each | $102$17040% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | GEORGIA PEACH | 28G Flower | each | $102$17040% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | POPCORN | NIMBUS SNACKS | 28G Flower | each | $102$17040% off | $3.64/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Yacht Club | Smalls | 14g Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | JUICEE J | 14g Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Billy Ocean | Shake | 14g High Supply · Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | SHAKE | MANGO MINTALITY | 14G Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | SHAKE | BLU BOMB POP | 14G Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | SHAKE | LA KUSH CAKE | 14G Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | POPCORN | SHUTTER SPEED | 28G Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | POPCORN | TRANSPOSITION | 28G Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | POPCORN | FASHION FORWARD | 28G Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Bananaconda | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | ANIMAL SCOUT | 28G Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | BEAVER COOKIES | 28G Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | MYSTIC MINT | 28G Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | POPCORN | FROSTED MOCHI | 14G Flower | each | $57$9540% off | $4.07/g | Nirvana - Mount Carmel Mt Carmel · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Mt Carmel flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Mt Carmel price: $7.29 per gram (middle of $4.07–$14). That works out to about $25.52 an eighth.
- 99.5% of priced flower listings in Mt Carmel publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Mt Carmel price data: cheapest weed in Mt Carmel, cheap ounces, Mt Carmel flower price index, Mt Carmel deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.