Cheapest weed in Prospect Heights, IL
400 Prospect Heights menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Illinois city: cheapest weed in Illinois
Cheapest flower in Prospect Heights
See all flower prices →Cheapest right now: Nature's Grace and Wellness Graffiti Heir Heads 28g Ground at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $120.50 ($4.30 per gram) · 237 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Nature's Grace and Wellness Graffiti Heir Heads 28g Ground Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Nature's Grace and Wellness Graffiti Bluenana 28g Ground Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Nature's Grace and Wellness Graffiti Bodega Berries 14g Ground Flower | half ounce | $65.50 | $4.68/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Nature's Grace and Wellness Graffiti Honey Bun 7g Ground Flower | quarter | $35.50 | $5.07/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Nature's Grace and Wellness Graffiti Mixed Buds Hybrid 7g Ground Flower | quarter | $35.50 | $5.07/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Midweek Friday Jungle Pie 28g Ground Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Green Sour Diesel 28g Flower Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Nature's Grace and Wellness Graffiti Purp Skurp 28g Smalls Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Prospect Heights
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Vacay - Pineapple Mimosa Disposable Pen [300mg] at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $21.50 ($2.15 per gram) · 163 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vacay - Pineapple Mimosa Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $21.50 | $2.15/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Happy Hour - Summer Melon Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $21.50 | $2.15/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Kick Back - Fresh Berry Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $21.50 | $2.15/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Strawberry Cough 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pineapple Express | 0.3g Nectar Pen | Sativa (the) Essence · Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence Bombsicle 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | (the) Essence Blueberry 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cantaloupe Haze | 0.3g Nectar Pen | Sativa (the) Essence · Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prospect Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Prospect Heights flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Prospect Heights →Discounted items across Prospect Heights menus, newest first.
Best dispensaries in Prospect Heights →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.