Cheapest concentrates in Auburn, ME
Cheapest right now: Snickerdoodle Mini-Baller - Shaggy's Baggy at Shaggy's Baggy — $25 ($7.14 per gram)
185 comparable concentrates listings at 4 Auburn dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Snickerdoodle Mini-Baller - Shaggy's Baggy Concentrates | eighth | $25 | $7.14/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Trainwreck Mini-Baller - Shaggy's Baggy Concentrates | eighth | $25 | $7.14/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pie Eyed + GG4 Mini-Baller - Shaggy's Baggy Concentrates | eighth | $25 | $7.14/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Mars Hotel Caviar Mini Baller - Shaggy's Baggy Concentrates | eighth | $25 | $7.14/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Nug Huffer Mini-Baller - Shaggy's Baggy Concentrates | eighth | $25 | $7.14/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pink Champagne Mini-Baller - Shaggy's Baggy Concentrates | eighth | $25 | $7.14/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Nana's Pudding Mini-Baller - Shaggy's Baggy Concentrates | eighth | $25 | $7.14/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Guava Garcia Cold Cured Badder 65/35 Sativa Dominant Zero Gravity Cannabis · Concentrates | half ounce | $125 | $8.93/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | MAC Cold Cured Badder Zero Gravity Cannabis · Concentrates | half ounce | $125 | $8.93/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Permanent Marker Badder 14g Baller Jar - Cliffhouse Cannabis Concentrates | half ounce | $125 | $8.93/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Wonka Barz Cold Cured Badder Zero Gravity Cannabis · Concentrates | half ounce | $125 | $8.93/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Vanilla Frosting Cold Cured Badder Zero Gravity Cannabis · Concentrates | half ounce | $125 | $8.93/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Orangeade Badder 14g Baller Jar - Zero Gravity Concentrates | half ounce | $125 | $8.93/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Pamolab | GG4 | Shatter | 1g Pamolab · Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Blackberry Pie Shatter - Pamolab Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Rootbeer Shatter - Pamolab Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Bear Bait Shatter - Amber Valley Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Strawberry Lemonade Shatter - Amber Valley Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Amber Valley Shatter 1g - Trop Pie (S) Amber Valley · Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Amber Valley Shatter 1g - Gelato Cookies (I) Amber Valley · Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Strawberry Haze Shatter - Amber Valley Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Supernova Shatter - Pamolab Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Orange Diesel Shatter - Amber Valley Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Runtz Shatter - Pamolab Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Pamolab | Chemdawg | Shatter | 1g Pamolab · Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Pamolab | Permanent Punch | Shatter | 1g Pamolab · Concentrates | gram | $10 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Sherbanger Mini-Baller - Lodestar Cannabis Concentrates | eighth | $35 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Motorbreath Mini-Baller - Fraktal Cannabis Concentrates | eighth | $35 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Biscotti Pancakes Mini-Baller - Lodestar Cannabis Concentrates | eighth | $35 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Orchard Ladder x Alien Kumquat Mini-Baller - Brazen Earthworx Concentrates | eighth | $35 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Marmalade Mini-Baller - Fraktal Cannabis Concentrates | eighth | $35 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | 9D4 x Fire Breathing Alien x Lezbluerado Mini-Baller - Brazen Earthworx Concentrates | eighth | $35 | $10/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Pink Champagne Badder - In & Out Of The Garden We Grow Concentrates | gram | $12 | $12/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Golden Papaya + Kosher Kush Badder - In & Out Of The Garden We Grow Concentrates | gram | $12 | $12/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Granddaddy Pluto Badder - Northern Terps Concentrates | gram | $12 | $12/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Diamonds & Pearls Caviar - In & Out of the Garden we Grow Concentrates | gram | $12 | $12/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Gardens Goddess Badder - In & Out Of The Garden We Grow Concentrates | gram | $12 | $12/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Pie Eyed + GG4 Badder - In & Out Of The Garden We Grow Concentrates | gram | $12 | $12/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Peach Rings Live Resin 7g Baller Jar - Helios Hash Concentrates | quarter | $100 | $14.29/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | E-85 Badder - Northern Terps Concentrates | gram | $15 | $15/g | Shaggy's Baggy Auburn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Auburn concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Auburn price: $20 per gram (middle of $10–$60). That works out to about $70 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Auburn publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Auburn price data: cheapest weed in Auburn, cheap ounces, Auburn flower price index, Auburn deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.