Cheapest carts & vapes in Cornish, ME
Cheapest right now: Lost Mary NERA Fullview Pod 2-Pack | Watermelon Fcuking Fab at Valley Purveyors — $23.50 ($11.75 per cartridge)
309 comparable vape pens listings at 1 Cornish dispensaries · ranked per cartridge · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lost Mary NERA Fullview Pod 2-Pack | Watermelon Fcuking Fab Vape Pens | each · 2-pack | $23.50 | $11.75/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lost Mary NERA Fullview Pod 2-Pack | Scary Berry Vape Pens | each · 2-pack | $23.50 | $11.75/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Lost Mary NERA Fullview Pod 2-Pack | Dragon Strawnana Vape Pens | each · 2-pack | $23.50 | $11.75/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Lost Mary NERA Fullview Pod 2-Pack | Watermelon Ice Vape Pens | each · 2-pack | $23.50 | $11.75/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lost Mary NERA Fullview Pod 2-Pack | Golden Berry Vape Pens | each · 2-pack | $23.50 | $11.75/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Lost Mary NERA Fullview Pod 2-Pack | Pineapple Passion Orange Vape Pens | each · 2-pack | $23.50 | $11.75/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Lost Mary NERA Fullview Pod 2-Pack | Blue Razz Ice Vape Pens | each · 2-pack | $23.50 | $11.75/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pulsar 510 DL 5.0 LCD Screen Bottom Magnetic Connector Vape Pens | each | $11.99 | $11.99/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | PB1 Mini Cartomizer Vape Pens | each | $12.50 | $12.50/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | CCELL M3 | Rainbow Vape Pens | each | $14 | $14/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | CCELL M3 | Stainless Steel Vape Pens | each | $14 | $14/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | CCELL M3 | Gold Electroplated Vape Pens | each | $14 | $14/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | CCELL M3 | Rose Gold Vape Pens | each | $14 | $14/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | KR1 Replacement Glass Bubbler Vape Pens | each | $15 | $15/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Rainbow Drop ORION BAR | 7500 Puffs Vape Pens | each | $15.99 | $15.99/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Passion Fruit Pineapple ORION BAR | 7500 Puffs Vape Pens | each | $15.99 | $15.99/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Magnum Liquid Shatter 3g Switch | Super Lemon Haze (S) x Grand Daddy Purps ( I ) Vape Pens | 3 g | $50 | $16.67/g | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Magnum Liquid Badder 3g Switch | Do-Si-Do ( I ) x Northern Lights ( I ) Vape Pens | 3 g | $50 | $16.67/g | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Magnum Liquid Shatter 3g Switch | Bruce Banner (S) x Purple Punch ( I ) Vape Pens | 3 g | $50 | $16.67/g | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Magnum Liquid Badder 3g Switch | Sour Diesel (S) x Forbidden Fruit ( I ) Vape Pens | 3 g | $50 | $16.67/g | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | CCELL M3-B | Stainless Steel Vape Pens | each | $18 | $18/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | CCELL M3-B | Black Vape Pens | each | $18 | $18/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | CCELL M3-B | Red Vape Pens | each | $18 | $18/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | CCELL M3-B | Rainbow Vape Pens | each | $18 | $18/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | CCELL M3-B | White Vape Pens | each | $18 | $18/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | 2g Magnum Switch 3 Flavor Pen - Lychee Lush / Papaya Candy Magnum · Vape Pens | 2 g | $36 | $18/g | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Magnum Distillate 2g Switch | each Rings X Alohah Punch Vape Pens | 2 g | $36 | $18/g | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Blue Razz Ice RAZ BAR | 0% Nicotine | 9k Puffs Vape Pens | each | $18.99 | $18.99/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Clear RAZ BAR | 9k Puffs Vape Pens | each | $18.99 | $18.99/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Miami Mint RAZ BAR | 0% Nicotine | 9k Puffs Vape Pens | each | $18.99 | $18.99/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Pulsar 510 DL Lite Auto Draw Variable Voltage Vape Pen 320mAh | Assorted Colors Vape Pens | each | $19.99 | $19.99/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Blue Razz Ice Lost Mary - Turbo | 2% Nicotine | 15k Puffs Vape Pens | each | $20.99 | $20.99/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Berry Burst Lost Mary - Turbo | 2% Nicotine | 15k Puffs Vape Pens | each | $20.99 | $20.99/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | CCELL M3B Plus | White Vape Pens | each | $20.99 | $20.99/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Razzle Dazzle RAZ BAR | 25k Puffs | 0% Nicotine Vape Pens | each | $22.49 | $22.49/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Lost Mary MT35K | Strawmelon Peach Vape Pens | each | $23.95 | $23.95/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Lost Mary MT35K | Summer Grape Vape Pens | each | $23.95 | $23.95/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Lost Mary MT35K | Toasted Banana Vape Pens | each | $23.95 | $23.95/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Lost Mary MT35K | Tropical Lemonade Vape Pens | each | $23.95 | $23.95/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Lost Mary MT35K | Watermelon+ Vape Pens | each | $23.95 | $23.95/piece | Valley Purveyors Cornish · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Cornish vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Cornish price: $30 per gram (middle of $25–$48).
- 99.7% of priced vape pens listings in Cornish publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Cornish price data: cheapest weed in Cornish, cheap ounces, Cornish flower price index, Cornish deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.