Cheapest concentrates in Gardiner, ME
Cheapest right now: Top Fuel Terps RSO Capsules at The Healing Community MEDCo — $17.07 ($1.71 per gram)
123 comparable concentrates listings at 3 Gardiner dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Top Fuel Terps RSO Capsules Concentrates | 1/10 g | $17.07 | $1.71/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Kief Concentrates | gram | $8.53 | $8.53/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | House Blend | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $8.53 | $8.53/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Shatter - Pink Kitty Concentrates | gram | $14.21 | $14.21/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | AK-47 | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $14.21 | $14.21/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Shatter - Lemon Haze Concentrates | gram | $14.21 | $14.21/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Shatter, Titty Sprinkles Concentrates | gram | $14.21 | $14.21/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Fab Fuel | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $14.21 | $14.21/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Shatter, Punch Mintz Concentrates | gram | $14.21 | $14.21/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Dominion Diesel | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $14.21 | $14.21/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Shatter - Sharpiez Concentrates | gram | $14.21 | $14.21/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Shatter - Gelato Cookies Concentrates | gram | $14.21 | $14.21/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Red Runtz | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $14.21 | $14.21/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Badder, Member Berry Concentrates | quarter | $99.52 | $14.22/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Gardens Goddess | Solvent | Badder | 7g Concentrates | quarter | $99.52 | $14.22/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Badder, Blue Runtz Concentrates | quarter | $99.52 | $14.22/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Badder, Diamonds and Pearls Concentrates | quarter | $99.52 | $14.22/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Badder, Lunch Money Concentrates | quarter | $99.52 | $14.22/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Badder, Pineapple in Space Concentrates | quarter | $99.52 | $14.22/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Badder, Titty Sprinkles Concentrates | gram | $16.11 | $16.11/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | MAC (Miracle Alien Cookies) | Solvent | Badder | 1g Concentrates | gram | $16.11 | $16.11/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Badder, Sub Zero Concentrates | gram | $16.11 | $16.11/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Badder, Mars Hotel Concentrates | gram | $16.11 | $16.11/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Badder, Head Hunter Concentrates | gram | $16.11 | $16.11/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Clementine Cookies | Solventless | 1g Concentrates | gram | $20.86 | $20.86/g | The Healing Community MEDCo Gardiner · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Rugged Roots | Shatter Mellowz Concentrates | gram | $25 | $25/g | HighNorth Mystique of Maine - Gardiner Gardiner · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Rugged Roots | Shatter Hollywood Hairband Concentrates | gram | $25 | $25/g | Rugged Roots Trading Post Gardiner · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Rugged Roots | Shatter Mellowz Concentrates | gram | $25 | $25/g | Rugged Roots Trading Post Gardiner · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Rugged Roots | Shatter Soap Concentrates | gram | $25 | $25/g | Rugged Roots Trading Post Gardiner · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Rugged Roots | Shatter Watermelon Gelato Concentrates | gram | $25 | $25/g | Rugged Roots Trading Post Gardiner · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Rugged Roots | THCa Isolate Concentrates | gram | $25 | $25/g | Rugged Roots Trading Post Gardiner · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Rugged Roots | Shatter Hollywood Hairband Concentrates | gram | $25 | $25/g | HighNorth Mystique of Maine - Gardiner Gardiner · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Rugged Roots | Shatter Soap Concentrates | gram | $25 | $25/g | HighNorth Mystique of Maine - Gardiner Gardiner · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Rugged Roots | Shatter Watermelon Gelato Concentrates | gram | $25 | $25/g | HighNorth Mystique of Maine - Gardiner Gardiner · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Rugged Roots | THCa Isolate Concentrates | gram | $25 | $25/g | HighNorth Mystique of Maine - Gardiner Gardiner · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Rugged Roots | Badder Baller Too Much Candy Concentrates | 3 g | $75 | $25/g | Rugged Roots Trading Post Gardiner · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Rugged Roots | Badder Baller Uptown OG Concentrates | 3 g | $75 | $25/g | Rugged Roots Trading Post Gardiner · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Rugged Roots | Badder Baller First Class Gas Concentrates | 3 g | $75 | $25/g | Rugged Roots Trading Post Gardiner · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Rugged Roots | Badder Baller Mellowz Concentrates | 3 g | $75 | $25/g | Rugged Roots Trading Post Gardiner · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Rugged Roots | Badder Baller Blooming Onion Concentrates | 3 g | $75 | $25/g | Rugged Roots Trading Post Gardiner · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Gardiner concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Gardiner price: $25 per gram (middle of $14.21–$60). That works out to about $87.50 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Gardiner publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Gardiner price data: cheapest weed in Gardiner, cheap ounces, Gardiner flower price index, Gardiner deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.