Cheapest flower in Hollis, ME
Cheapest right now: 1oz Kimbo Glue Smalls by Holistic Wellness at Green Roots Company — $75.83 ($2.71 per gram)
51 comparable flower listings at 2 Hollis dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1oz Kimbo Glue Smalls by Holistic Wellness Flower | each | $75.83 | $2.71/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | 1oz. Blue Zipper by Holistic Wellness Flower | each | $75.83 | $2.71/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | 1oz Lime OG Smalls by Crooked Jaw Farms Flower | each | $75.83 | $2.71/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | 1oz Jampack Smalls by Mainely Sticky Buds Flower | each | $75.83 | $2.71/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | 1/2oz Lime OG Smalls by Crooked Jaw Farms Flower | each | $42.65 | $3.05/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | 1/2oz. Blue Zipper by Holistic Wellness Flower | each | $42.65 | $3.05/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1/2oz. Kimbo Glue Smalls by Holistic Wellness Flower | each | $42.65 | $3.05/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | 1/2oz Jampack Smalls by Mainely Sticky Buds Flower | each | $42.65 | $3.05/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | 1oz Raunchy Runtz by Golden Nugget Flower | each | $94.79 | $3.39/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | 1oz Blue Sugar by Golden Nugget Flower | each | $94.79 | $3.39/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | 1oz Pluto by Golden Nugget Flower | each | $94.79 | $3.39/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | 1oz Red Bullz by Golden Nugget Flower | each | $94.79 | $3.39/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | 1/2oz Blue Sugar by Golden Nugget Flower | each | $52.13 | $3.72/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | 1/2oz Pluto by Golden Nugget Flower | each | $52.13 | $3.72/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | 1/2oz Raunchy Runtz by Golden Nugget Flower | each | $52.13 | $3.72/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | 1/2oz Red Bullz by Golden Nugget Flower | each | $52.13 | $3.72/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | 1/2oz Grasshopper by Golden Nugget Flower | each | $52.13 | $3.72/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Ice Cream Cake by Harry's Cannabis Co. Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Straight 2 Hell by Mainezilla Gardens Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Strawberry Terp Tart by Stone Mountain Cannabis Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | LA Kush Cake by Ellipse Cannabis Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Pablo's Revenge by In & Out of the Garden We Grow Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Apple of my Eye by Highland Farms Nursery Flower | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Animalz by Indoor Plant Kingdom Flower | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Lavender Piff by FRAKTAL Flower | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Grapes & Cream by Current Myth Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Durban Poison by Stone Mountain Cannabis Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Just Peachy by Stone Mountain Cannabis Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Paul's | 14g Little Buds | Garlic Cookies Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Maine Only Cannabis Shop Recreational 21+ Hollis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Paul's | 14g Little Buds | Passion Fruit Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Maine Only Cannabis Shop Recreational 21+ Hollis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Paul's | 14g Little Buds | Ice Cream Cake Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Maine Only Cannabis Shop Recreational 21+ Hollis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Paul's | 14g Little Buds | Black Cherry Punch Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Maine Only Cannabis Shop Recreational 21+ Hollis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Blue Dream Supreme by Highland Farms Nursery Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Paul's | 8th | Papaya Juice Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Maine Only Cannabis Shop Recreational 21+ Hollis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Rockin' Diesel by Skunkfoot Farms Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Sex Melon by Current Myth Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Izi | 8th | Mango Runtz Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Maine Only Cannabis Shop Recreational 21+ Hollis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Pistachio by Current Myth Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Green Roots Company Hollis · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | King's Stache | 8th | Superboof Flower | eighth | $35 | $10/g | Maine Only Cannabis Shop Recreational 21+ Hollis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | King's Stache | 8th | Papaya Syrup Flower | eighth | $35 | $10/g | Maine Only Cannabis Shop Recreational 21+ Hollis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Hollis flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Hollis price: $7.14 per gram (middle of $3.05–$10). That works out to about $24.99 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Hollis publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Hollis price data: cheapest weed in Hollis, cheap ounces, Hollis flower price index, Hollis deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.