Cheapest weed in Newport, ME
590 Newport menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Newport
See all flower prices →Cheapest right now: S&CO - Guava Jam at Brothers Cannabis — $130 ($4.64 per gram) · 74 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | S&CO - Birthday Brunch Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | S&CO - Birthday Brunch Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | KTDN - Freezer Jam Flower | quarter | $45 | $6.43/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Glazed Onionz | Big Buds | 7g Flower | quarter | $45 | $6.43/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Glazed Onionz | Big Buds | 7g Flower | quarter | $45 | $6.43/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | KTDN - Freezer Jam Flower | quarter | $45 | $6.43/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Newport
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: AF - Chemon Tree - Live Rosin Disposable at Reefer Red's (Medical Only) — $55 ($5.50 per gram) · 134 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AF - Chemon Tree - Live Rosin Disposable Vape Pens | 7/10 g | $55 | $5.50/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | AF - Chemon Tree - Live Rosin Disposable Vape Pens | 7/10 g | $55 | $5.50/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ELC - Key Lime Joint Relief - 1:1 Disposable Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | ELC - Limoncello - 4:5 Disposable Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | ELC - Key Lime Joint Relief - 1:1 Disposable Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | ELC - Limoncello - 4:5 Disposable Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | AF - Blueberry - Distillate Disposable Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | BZZY - Blue Raspberry - Distillate Disposable Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Newport
See all edibles prices →Cheapest right now: ECC - Peanut Butter Coves - 2:1 - 400mg CBD:200mg THC at Brothers Cannabis — $30 ($7.50 per 100mg of THC) · 28 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ECC - Peanut Butter Coves - 2:1 - 400mg CBD:200mg THC Edibles | each · 400mg THC | $30 | $7.50/100mg THC | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | ECC - Peanut Butter Coves - 2:1 - 400mg CBD:200mg THC Edibles | each · 400mg THC | $30 | $7.50/100mg THC | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Gummies - Indica Mixed Fruit - 200mg/20pk Camp Cannabis · Edibles | each · 20-pack · 200mg THC | $30 | $15/100mg THC | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Gummies - Indica Mixed Fruit - 200mg/20pk Camp Cannabis · Edibles | each · 20-pack · 200mg THC | $30 | $15/100mg THC | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Hash Rosin Infused Honey 200mg River Driver Cannabis Co · Edibles | each · 200mg THC | $35 | $17.50/100mg THC | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Hash Rosin Infused Honey 200mg River Driver Cannabis Co · Edibles | each · 200mg THC | $35 | $17.50/100mg THC | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Peaks - Peanut Butter - 100mg/10pk East Coast Cannabis · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blueberry Dark Chocolate Bar (Indica) 100mg River Driver Cannabis Co · Edibles | each · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Newport
See all concentrates prices →Cheapest right now: JAR - Wedding Pie - Shatter - Baller at Brothers Cannabis — $140 ($14 per gram) · 72 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | JAR - Wedding Pie - Shatter - Baller Concentrates | 10 g | $140 | $14/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | JAR - Wedding Pie - Shatter - Baller Concentrates | 10 g | $140 | $14/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | JAR - MAC 1 - Sugar - Baller Concentrates | 10 g | $185 | $18.50/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | JAR - MAC 1 - Sugar - Baller Concentrates | 10 g | $185 | $18.50/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | JAR - Double Solo Burger #7 - Shatter - Baller Concentrates | 5 g | $95 | $19/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | JAR - Double Solo Burger #7 - Shatter - Baller Concentrates | 5 g | $95 | $19/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JAR - Left Lane - Shatter - Baller Concentrates | 5 g | $95 | $19/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | JAR - Left Lane - Shatter - Baller Concentrates | 5 g | $95 | $19/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Newport
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: JAR - Golden Goat - Jarty Pre-Rolls - 28 pck at Reefer Red's (Medical Only) — $100 ($5.95 per gram) · 216 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | JAR - Golden Goat - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | JAR - Cadillac Rainbow - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | JAR - Golden Goat - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | JAR - Wedding Fuel - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | JAR - Mule Fuel - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | JAR - Double Solo Burger #7 - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JAR - Cadillac Rainbow - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | JAR - Gary Payton - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Newport
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: KNGS - Super Boof - Hash Infused Pre-Rolls - 8 pck at Brothers Cannabis — $55 ($9.82 per gram) · 50 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KNGS - Super Boof - Hash Infused Pre-Rolls - 8 pck Infused Pre-rolls | 5.6 g | $55 | $9.82/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | KNGS - Super Boof - Hash Infused Pre-Rolls - 8 pck Infused Pre-rolls | 5.6 g | $55 | $9.82/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | KNGS - Funk Mountain - Kief Infused Pre-Rolls - 2 pck Infused Pre-rolls | 1.4 g | $16 | $11.43/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | KNGS - Funk Mountain - Kief Infused Pre-Rolls - 2 pck Infused Pre-rolls | 1.4 g | $16 | $11.43/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | JAR - Mule Fuel - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | JAR - Oishii - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JAR - Gary Payton - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | JAR - Gary Payton - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Newport flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Newport →Discounted items across Newport menus, newest first.
Best dispensaries in Newport →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.