Cheapest infused pre-rolls in Newport, ME
Cheapest right now: KNGS - Super Boof - Hash Infused Pre-Rolls - 8 pck at Brothers Cannabis — $55 ($9.82 per gram)
50 comparable infused pre-rolls listings at 2 Newport dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare infused pre-rolls prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KNGS - Super Boof - Hash Infused Pre-Rolls - 8 pck Infused Pre-rolls | 5.6 g | $55 | $9.82/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | KNGS - Super Boof - Hash Infused Pre-Rolls - 8 pck Infused Pre-rolls | 5.6 g | $55 | $9.82/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | KNGS - Funk Mountain - Kief Infused Pre-Rolls - 2 pck Infused Pre-rolls | 1.4 g | $16 | $11.43/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | KNGS - Funk Mountain - Kief Infused Pre-Rolls - 2 pck Infused Pre-rolls | 1.4 g | $16 | $11.43/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | JAR - Mule Fuel - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | JAR - Oishii - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JAR - Gary Payton - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | JAR - Gary Payton - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | JAR - Oishii - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | JAR - Mule Fuel - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | JAR - Violet Vixen - Infused Blunt Infused Pre-rolls | 1.4 g | $20 | $14.29/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | KNGS - Super Boof - Hash Infused Pre-Rolls - 2 pck Infused Pre-rolls | 1.4 g | $20 | $14.29/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | JAR - Violet Vixen - Infused Blunt Infused Pre-rolls | 1.4 g | $20 | $14.29/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | KNGS - Super Boof - Hash Infused Pre-Rolls - 2 pck Infused Pre-rolls | 1.4 g | $20 | $14.29/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Super Joint | Infused Joints | 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $18 | $15/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Super Joint | Infused Joints | 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $18 | $15/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | JAR - Motorbreath - Pre-Roll - Cured Rosin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $22 | $15.71/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | JAR - Grape Gas - Pre-Roll - Cured Rosin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $22 | $15.71/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | JAR - Divorce Cake - Pre-Roll - Cured Rosin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $22 | $15.71/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | JAR - Grape Gas - Pre-Roll - Cured Rosin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $22 | $15.71/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | JAR - Divorce Cake - Pre-Roll - Cured Rosin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $22 | $15.71/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | JAR - Motorbreath - Pre-Roll - Cured Rosin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $22 | $15.71/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | PAUL - Galactic Warheadz / Wedding Cake - Infused Cannon Infused Pre-rolls | 1.25 g | $20 | $16/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | PAUL - Raspberry Smore / BCP - Infused Cannon Infused Pre-rolls | 1.25 g | $20 | $16/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | PAUL - Galactic Warheadz / Wedding Cake - Infused Cannon Infused Pre-rolls | 1.25 g | $20 | $16/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | PAUL - Raspberry Smore / BCP - Infused Cannon Infused Pre-rolls | 1.25 g | $20 | $16/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | PAPI - Motorbreath - Infused Blunts - 3 pck Infused Pre-rolls | 3 g | $48 | $16/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | PAPI - Motorbreath - Infused Blunts - 3 pck Infused Pre-rolls | 3 g | $48 | $16/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | SEA - Sour Sniffits - Live Resin Infused Pre-Rolls - 2 pck Infused Pre-rolls | 1.2 g | $20 | $16.67/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | SEA - Guava Tangie - Live Resin Infused Pre-Rolls - 2 pck Infused Pre-rolls | 1.2 g | $20 | $16.67/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Blueberry | Infused Joints | 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $20 | $16.67/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Shokies | Infused Joints | 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $20 | $16.67/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | SEA - Sour Sniffits - Live Resin Infused Pre-Rolls - 2 pck Infused Pre-rolls | 1.2 g | $20 | $16.67/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Shokies | Infused Joints | 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $20 | $16.67/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | SEA - Guava Tangie - Live Resin Infused Pre-Rolls - 2 pck Infused Pre-rolls | 1.2 g | $20 | $16.67/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Blueberry | Infused Joints | 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $20 | $16.67/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | PAUL - Kandy Rain / Straw-Trop Cherry - Infused Pre-Rolls - 4 pck Infused Pre-rolls | 3 g | $50 | $16.67/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | PAUL - Kandy Rain / Straw-Trop Cherry - Infused Pre-Rolls - 4 pck Infused Pre-rolls | 3 g | $50 | $16.67/g | Brothers Cannabis Newport · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | PAUL - GG4 / Dark Matter - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | 3/4 g | $15 | $20/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | PAUL - Kandy Rain / Straw-Trop Cherry - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | 3/4 g | $15 | $20/g | Reefer Red's (Medical Only) Newport · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Newport infused pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a infused pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Newport price: $16 per gram (middle of $12.86–$20). That works out to about $56 an eighth.
- 100% of priced infused pre-rolls listings in Newport publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Newport price data: cheapest weed in Newport, cheap ounces, Newport flower price index, Newport deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.