Cheapest weed in Richmond, ME
651 Richmond menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Richmond
See all flower prices →Cheapest right now: Real Mushrooms - Bulk Powder - - 60g - Tremella Extract at Friend Jen And Co — $34.95 ($0.58 per gram) · 77 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Real Mushrooms - Bulk Powder - - 60g - Tremella Extract Flower | each | $34.95 | $0.58/g | Friend Jen And Co Richmond · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Real Mushrooms - Bulk Powder - - 45g - Turkey Tail Extract Flower | each | $39.95 | $0.89/g | Friend Jen And Co Richmond · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Zkunk Flower – Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sugar Sap Flower – Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Mob Boss - 1/2 OZ Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Koffee Cake - 1/2 OZ Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Halo Haze - 1/2 OZ Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Glitter Bomb - Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Richmond
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Devil's Pen at Friend Jen And Co — $18.99 ($12.66 per gram) · 270 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Devil's Pen Vape Pens | 1.5 g | $18.99 | $12.66/g | Friend Jen And Co Richmond · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dosi Mango - 1g - Distillate - Cartridge Vape Pens | gram | $13.99 | $13.99/g | Friend Jen And Co Richmond · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pulsar 510 DL 3.0 Twist Auto-Draw Vape Pen Vape Pens | each | $16 | $16/piece | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pamolab | Fruity Cereal OG 1:1 CBD/THC | Distillate Disposable | 1g Pamolab · Vape Pens | gram | $17.99 | $17.99/g | Friend Jen And Co Richmond · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Tutti Frutti - 1 Gram Cartridge Vape Pens | each | $18 | $18/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Lemon Cherry Runtz | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $18 | $18/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Northern Lights Distillate 1g Cartridge Vape Pens | gram | $18 | $18/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | LEMON HAZE Distillate Cartridge Vape Pens | gram | $18 | $18/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Richmond
See all edibles prices →Cheapest right now: 2100mg THC Honey - Apples & Bananas at Little Buddy Farm — $50 ($2.38 per 100mg of THC) · 104 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2100mg THC Honey - Apples & Bananas Edibles | each · 2100mg THC | $50 | $2.38/100mg THC | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 2100 MG Honey - Pie Face Edibles | each · 2100mg THC | $50 | $2.38/100mg THC | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Baked Bliss 2000mg Dark Chocolate bar Baked Bliss Edibles · Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Mighty Viking Gummies – 2000mg THC | 100mg Doses Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Baked Bliss 2000mg Chocolate Covered Caramels Baked Bliss Edibles · Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 1000 MG THC : 1000 MG CBD Full Spectrum Tincture Edibles | each · 1000mg THC | $29 | $2.90/100mg THC | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Baked Bliss 1000mg Dark Chocolate Bar Baked Bliss Edibles · Edibles | each · 1000mg THC | $35 | $3.50/100mg THC | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | CBD Gummies – 500mg Edibles | each · 500mg THC | $18 | $3.60/100mg THC | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Richmond
See all concentrates prices →Cheapest right now: Cheese - 7 Gram Baller Jar at Little Buddy Farm — $50 ($7.14 per gram) · 43 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cheese - 7 Gram Baller Jar Concentrates | each | $50 | $7.14/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Black Cherry Punch — 1 oz Baller Jar Concentrates | ounce | $200 | $7.14/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | All Gas OG – 1 Ounce Baller Jar Concentrates | ounce | $200 | $7.14/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cheesecake - 1 OZ Baller Jar Concentrates | ounce | $200 | $7.14/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Durban Poison — 1 oz Baller Jar Concentrates | ounce | $200 | $7.14/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Georgia Pie Dabs 1 OZ Jar Concentrates | each | $200 | $7.14/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Guava - 1g - Batter Concentrates | gram | $10 | $10/g | Friend Jen And Co Richmond · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Glitter Bomb - 1g Batter Concentrates | gram | $10 | $10/g | Friend Jen And Co Richmond · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Richmond
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Purple Kush PreRoll 5-Pack at Little Buddy Farm — $15 ($3 per piece) · 150 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Purple Kush PreRoll 5-Pack Pre-rolls | each · 5-pack | $15 | $3/piece | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Hindu Kush PreRoll 5-Pack Pre-rolls | each · 5-pack | $15 | $3/piece | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Jack Herer – 5-Pack Prerolls (1g Each | 5g Total) – $15 Pre-rolls | each · 5-pack | $15 | $3/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Lemon Diesel – 5-Pack Prerolls (1g Each | 5g Total) – $15 Pre-rolls | each · 5-pack | $15 | $3/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Strawberry Cough – 5-Pack Prerolls (1g Each | 5g Total) – $15 Pre-rolls | each · 5-pack | $15 | $3/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Green Crack – 5-Pack Prerolls (1g Each | 5g Total) Pre-rolls | each · 5-pack | $15 | $3/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Green Crack PreRoll 5-Pack Pre-rolls | each · 5-pack | $15 | $3/piece | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Apple Fritter – 5-Pack Prerolls (1g Each | 5g Total) – $15 Pre-rolls | each · 5-pack | $15 | $3/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Richmond
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Sub Zero – Kief & Oil Covered Preroll (1g Infused) – $5 at Little Buddy Farm — $5 ($5 per gram) · 2 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sub Zero – Kief & Oil Covered Preroll (1g Infused) – $5 Infused Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Cookie Batter - 1.5g - Infused Specialty Blunt Infused Pre-rolls | 1.5 g | $19.99 | $13.33/g | Friend Jen And Co Richmond · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Richmond flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Richmond →Discounted items across Richmond menus, newest first.
Best dispensaries in Richmond →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (5 items at 1 store), infused pre-rolls (2 items at 2 stores) in Richmond — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.