Cheapest flower in Richmond, ME
Cheapest right now: Real Mushrooms - Bulk Powder - - 60g - Tremella Extract at Friend Jen And Co — $34.95 ($0.58 per gram)
77 comparable flower listings at 2 Richmond dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Real Mushrooms - Bulk Powder - - 60g - Tremella Extract Flower | each | $34.95 | $0.58/g | Friend Jen And Co Richmond · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Real Mushrooms - Bulk Powder - - 45g - Turkey Tail Extract Flower | each | $39.95 | $0.89/g | Friend Jen And Co Richmond · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Zkunk Flower – Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sugar Sap Flower – Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Mob Boss - 1/2 OZ Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Koffee Cake - 1/2 OZ Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Halo Haze - 1/2 OZ Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Glitter Bomb - Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sour Apple - 1/2 OZ Buddy Bag Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Permanent Marker – Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Bloogatti - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Lunch Money - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | AJ's Sour Diesel - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Lulu Lemon - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Purple Punch Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Snickerdoodle - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Runtz Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Toad Venom Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Sub Zero - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Member Berry – Sweet Berry Indica Hybrid Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Gelato #41 x Coffin Candy - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Gelato #41 Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Garlic Cocktail Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | G6 - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Moonbow Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Pineapples in Space – Tropical Fruit Hybrid Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Gorilla Glue #4 - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Tree Flip - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Headhunter Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Cookie Creme Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Grapefruit Chem - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Cherry Skunk - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Chem Dog - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Joker Juice – Fruity Candy Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Randys Candy - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Secret Cookies Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Singapore Sling - Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Legendary Larry #33 Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | CAP JUNKY Flower Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | 🌿 XJ-13 – Citrus Pine Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Little Buddy Farm Richmond · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Richmond flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Richmond price: $6.29 per gram (middle of $2.86–$12). That works out to about $22.02 an eighth.
- 98.7% of priced flower listings in Richmond publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Richmond price data: cheapest weed in Richmond, cheap ounces, Richmond flower price index, Richmond deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.