Cheapest weed in Windham, ME
814 Windham menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Windham
See all flower prices →Cheapest right now: Smalls | Smalls | 3.5g at Alternative Essence — $10 ($2.86 per gram) · 97 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Smalls | Smalls | 3.5g Ironlung (Recreational) · Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 1Oz Super Boof Flower | ounce | $85 | $3.04/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 1Oz Blue Dream Flower | ounce | $85 | $3.04/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 1Oz Rainbow Marker Flower | ounce | $85 | $3.04/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Rainbow Marker 1/8th Flower | eighth | $12 | $3.43/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Double Solo Burger #5 (Indica) Flower | ounce | $99 | $3.54/g | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | NoBo Small Buds 1/2 ounce - Crusher Claw #4 Flower | half ounce | $50 | $3.57/g | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | NoBo Small Buds 1/2 ounce - Head Wreck Flower | half ounce | $50 | $3.57/g | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Windham
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Northeast - Peach Ringz 2g One Time Distillate Cart (2g) at Alternative Essence — $35 ($17.50 per gram) · 165 comparable items at 3 stores
Cheapest edibles in Windham
See all edibles prices →Cheapest right now: Baked Bliss 4000mg Gummies at Alternative Essence — $90 ($2.25 per 100mg of THC) · 169 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Baked Bliss 4000mg Gummies Baked Bliss Edibles · Edibles | each · 4000mg THC | $90 | $2.25/100mg THC | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Zenia Gumdrops 2000mg Distillate - Mango Pineapple Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pink Lemonade Gumdrops - 2000mg Zenia Cannabis Co · Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Green Apple Gumdrops - 2000mg Zenia Cannabis Co · Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Watermelon Gumdrops - 2000mg Zenia Cannabis Co · Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Concord Grape Gumdrops - 2000mg Zenia Cannabis Co · Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Zenia - 2000mg Gumdrops Distillate - Blackberry Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Zenia - 2000mg Gumdrops Distillate - Blue Raspberry Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Windham
See all concentrates prices →Cheapest right now: Northeast - Baller Jar 1oz Northeast Resin at Alternative Essence — $125 ($4.46 per gram) · 130 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Northeast - Baller Jar 1oz Northeast Resin Concentrates | ounce | $125 | $4.46/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Refine - Baller Jar 1oz Loud Resin Concentrates | ounce | $150 | $5.36/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Northeast - Papaya Shatter (1g) Concentrates | gram | $10 | $10/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Northeast - Hot Tropic Shatter (1g) Concentrates | gram | $10 | $10/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Northeast - Aurora Shatter (1g) Concentrates | gram | $10 | $10/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | JAR Shatter Baller Pack 7g - Wedding Cream Concentrates | quarter | $75 | $10.71/g | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JAR Shatter Baller Pack 7g - Clementine Kush Concentrates | quarter | $75 | $10.71/g | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | JAR Shatter Baller Pack 7g - Ice Cream Mints Concentrates | quarter | $75 | $10.71/g | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Windham
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: IronLung - Garlic Cookies PreRoll 5 Pack (1g each) at Alternative Essence — $25 ($5 per gram) · 166 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | IronLung - Garlic Cookies PreRoll 5 Pack (1g each) Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | IronLung - Blue Gelonade PreRoll 5 Pack (1g each) Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | IronLung - Garlic Sours PreRoll 5 Pack (1g each) Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | IronLung - Glitter Bomb PreRoll 5 Pack (1g each) Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | IronLung - Gummy Worms PreRoll 5 Pack (1g each) Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | IronLung - Purple Milk PreRoll 5 Pack (1g each) Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | IronLung - Sour Cookies PreRoll 5 Pack (1g each) Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | IronLung - Sour Runtz PreRoll 5 Pack (1g each) Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Alternative Essence Windham · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Windham
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Mule Fuel - Infused Pre-Roll 1.4g - Distillate at JAR Cannabis Co. Dispensary - Windham (Rec.) — $12.80 ($9.14 per gram) · 57 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mule Fuel - Infused Pre-Roll 1.4g - Distillate Infused Pre-rolls | 1.4 g | $12.80$1620% off | $9.14/g | JAR Cannabis Co. Dispensary - Windham (Rec.) Windham · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Infused Pre-Roll 1.4g - Wedding Fuel - Distillate Infused Pre-rolls | 1.4 g | $12.80$1620% off | $9.14/g | JAR Cannabis Co. Dispensary - Windham (Rec.) Windham · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Double Solo Burger #5 - Infused Pre-Roll 1.4g - Distillate Infused Pre-rolls | 1.4 g | $12.80$1620% off | $9.14/g | JAR Cannabis Co. Dispensary - Windham (Rec.) Windham · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | JAR C/Resin Infused Pre-Roll 1.4g - Ice Cream Mints Infused Pre-rolls | 1.4 g | $14.40$1820% off | $10.29/g | JAR Cannabis Co. Dispensary - Windham (Rec.) Windham · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | JAR C/Resin Infused Pre-Roll 1.4g - Super Boof Infused Pre-rolls | 1.4 g | $14.40$1820% off | $10.29/g | JAR Cannabis Co. Dispensary - Windham (Rec.) Windham · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | JAR C/Resin Infused Pre-Roll 1.4g - Crusher Claw Infused Pre-rolls | 1.4 g | $14.40$1820% off | $10.29/g | JAR Cannabis Co. Dispensary - Windham (Rec.) Windham · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Mule Fuel - Infused Pre-Roll 1.4g - Cured Resin Infused Pre-rolls | 1.4 g | $14.40$1820% off | $10.29/g | JAR Cannabis Co. Dispensary - Windham (Rec.) Windham · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | JAR Baller Batter 14g - Black Maple Infused Pre-rolls | half ounce | $150 | $10.71/g | JAR Cannabis Co. Dispensary (Medical) - Windham Windham · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Windham flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Windham →Discounted items across Windham menus, newest first.
Best dispensaries in Windham →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.