Cheapest weed in Groton, MA
268 Groton menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Massachusetts city: cheapest weed in Massachusetts
Cheapest flower in Groton
See all flower prices →Cheapest right now: The Spice | Ground | 10g at Tree House Craft Cannabis Groton — $35 ($3.50 per gram) · 52 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Spice | Ground | 10g Flower | 10 g | $35 | $3.50/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Orange Cream Pop | Ground | 10g Flower | 10 g | $35 | $3.50/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Iced Sangria Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Blue Dream | Ground | 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Banjerine Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Super Sour Runtz Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Your Little Dog Too Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | G13 Glitter | Ground | 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Groton
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Strawberry Banana Distillate Cart (1g) at Tree House Craft Cannabis Groton — $20 ($20 per gram) · 76 comparable items at 1 stores
Cheapest edibles in Groton
See all edibles prices →Cheapest right now: "Goodnight" Grape 25:5 Gummies 20pk (500mg CBN/100mg THC) at Tree House Craft Cannabis Groton — $22 ($4.40 per 100mg of THC) · 15 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | "Goodnight" Grape 25:5 Gummies 20pk (500mg CBN/100mg THC) Edibles | each · 20-pack · 500mg THC | $22 | $4.40/100mg THC | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Full Spectrum Raw Honey 1.5oz (300mg CBD) Edibles | each · 300mg THC | $25 | $8.33/100mg THC | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | 'Ache Away' Cherry 1:4:1 Fruit Chews 10pk (50mg THC/200mg CBD/50mg CBC) Edibles | each · 10-pack · 200mg THC | $20 | $10/100mg THC | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Strawberry 1:1 Gummies 20pk (100mg THC/100mg CBD) Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $12 | $12/100mg THC | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | "Celestial Sleep" Blueberry 1:1 Gummies 20pk (100mg THC/100mg CBN) Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $14 | $14/100mg THC | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | "Celestial Sleep" Black Cherry 1:1 Gummies 20pk (100mg THC/100mg CBN) Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $14 | $14/100mg THC | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Grape Soda Gummies 20pk (100mg) Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Root Beer | Gummies | 100mg () | Gummies | 20pk | 5.03mg/ea Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Groton
See all concentrates prices →Cheapest right now: Cap Junky - Kief - 1g at Tree House Craft Cannabis Groton — $20 ($20 per gram) · 14 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cap Junky - Kief - 1g Bostica · Concentrates | gram | $20 | $20/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Dosido Kief (1g) Concentrates | gram | $20 | $20/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Purple Milk - Kief - 1g Bostica · Concentrates | gram | $20 | $20/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Lemon Mintz | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Face Off OG x Gary Satan Live Badder (1g) Concentrates | gram | $30 | $30/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Mochi Gelato Cured Badder (1g) Concentrates | gram | $30 | $30/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Peanut Butter Breath Cured Badder (1g) Concentrates | gram | $30 | $30/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Crunch Berries Cured Badder (1g) Concentrates | gram | $30 | $30/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Groton
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Swamp Water Fumez | Joints | 1g at Tree House Craft Cannabis Groton — $8 ($8 per gram) · 69 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Swamp Water Fumez | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Sweet Realm | Moon Drops | 1g Pre-Roll Realm Cannabis · Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Rebel Cookies | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Cap Junky x ZZBM | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Super Lemons | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Holler | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Super Boof Pre Roll (1g) Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Grease Monkey x Tina | Joint | 1g High Supply · Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Groton
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Sozin's Comet Infused Pre Roll (1g) at Tree House Craft Cannabis Groton — $20 ($20 per gram) · 4 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sozin's Comet Infused Pre Roll (1g) Infused Pre-rolls | gram | $20 | $20/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | 'Bubble Bones" Insane Clown Berriez Infused Pre Roll (1g) Infused Pre-rolls | gram | $24 | $24/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | "Bubble Bones" Peaches 'n Paradise Infused Pre Roll (1g) Infused Pre-rolls | gram | $24 | $24/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Local Skunk | Infused Joints | 0.5g | 5pk Nature's Heritage · Infused Pre-rolls | gram · 5-pack | $45 | $45/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Groton flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Groton →Discounted items across Groton menus, newest first.
Best dispensaries in Groton →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (4 items at 1 store) in Groton — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.