Cheapest flower in Groton, MA
Cheapest right now: The Spice | Ground | 10g at Tree House Craft Cannabis Groton — $35 ($3.50 per gram)
52 comparable flower listings at 1 Groton dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Massachusetts city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Spice | Ground | 10g Flower | 10 g | $35 | $3.50/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Orange Cream Pop | Ground | 10g Flower | 10 g | $35 | $3.50/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Iced Sangria Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Blue Dream | Ground | 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Banjerine Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Super Sour Runtz Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Your Little Dog Too Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | G13 Glitter | Ground | 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Space Panda Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | GMO Bomb Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Papa Smurf Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Gopher Glue | Ground | 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Platinum Garlic | Ground | 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Peanut Butter Breath Pre Ground (7g) Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Gastronaut - 3.5g Bostica · Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Moose & Lobsta - 3.5g Bostica · Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Project 4516 (3.5g) Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Scotch & Soda - 3.5g Bostica · Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Petrol Potion - 3.5g Bostica · Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Cowboy Caviar | Big Buds | 3.5g High Supply · Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Super Boof - 3.5g Bostica · Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | The Drip - 3.5g Bostica · Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Earth Realm | Grape Crostata | 3.5g Flower Realm Cannabis · Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Earth Realm | Cadillac One | 3.5g Flower Realm Cannabis · Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Fruit Realm | The Fruit | 3.5g Flower Realm Cannabis · Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Stacks on Stacks | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $22 | $6.29/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | BB Zyrup "Farmers Friend" (3.5g) Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Bananaconda "Farmers Friend" (3.5g) Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Candy Mouth | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Kiwi "Farmers Friend" (3.5g) Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Garlic Freeze "Farmer's Friend" (3.5g) Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Fritter Banger | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | White Widow | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | GG4 | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Sour Lime Haze | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Emoji | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Sour Lifter CBD Flower (3.5g) Flower | each | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Lightsaber | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Sour Chem CBD Flower (3.5g) Flower | each | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | White CBG Flower (3.5g) Flower | each | $25 | $7.14/g | Tree House Craft Cannabis Groton Groton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Groton flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Groton price: $6.71 per gram (middle of $4.29–$8). That works out to about $23.48 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Groton publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Groton price data: cheapest weed in Groton, cheap ounces, Groton flower price index, Groton deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.