Cheapest weed in Newton, MA
163 Newton menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Massachusetts city: cheapest weed in Massachusetts
Cheapest flower in Newton
See all flower prices →Cheapest right now: Super Boof | 14g at The Green Lady Dispensary — $50 ($3.57 per gram) · 29 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Super Boof | 14g Flower | half ounce | $50 | $3.57/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Rubickz Cube | Smalls | 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Death Star | Smalls | 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Super Boof | Smalls | 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lemon Pastries | Big Buds | 3.5g Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tartz - Little Ladies Flower | eighth | $24 | $6.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pinnacle - Little Ladies Flower | eighth | $24 | $6.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cheddar Jack - Little Ladies Flower | eighth | $24 | $6.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Newton
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Pineapple Express | Cartridge | 1g at The Green Lady Dispensary — $30 ($30 per gram) · 32 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pineapple Express | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $30 | $30/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Maui Punch | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $30 | $30/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Gazzurple | Live Resin Disposable | 2g RYTHM · Vape Pens | 2 g | $65 | $32.50/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Watermellos Live Resin Disposable Vape Pens | 2 g | $65 | $32.50/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Ghost Train Haze Cartridge Vape Pens | gram | $35 | $35/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Vanilla Lava Cake Live Resin Disposable Vape Pens | gram | $38 | $38/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | RYTHM Live Resin Cartridge L'Orange 1g RYTHM · Vape Pens | gram | $38 | $38/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Zu-Tang Clan Live Resin Cartridge Vape Pens | gram | $38 | $38/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Newton
See all edibles prices →Cheapest right now: Nerd Berry Pebble Gummy Bites - 100mg THC - 10 Pack at The Green Lady Dispensary — $16 ($16 per 100mg of THC) · 58 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Nerd Berry Pebble Gummy Bites - 100mg THC - 10 Pack Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $16 | $16/100mg THC | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Strawberry Daiquiri | Gummies | 100mg Choice Chews · Edibles | each · 100mg THC | $16 | $16/100mg THC | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Choice Chews - Sunburst Peach (Hybrid) - 100mg 10pk Choice Chews · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $16 | $16/100mg THC | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Coconut Lime Gummies - 100mg THC - 10 Pack Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $16 | $16/100mg THC | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Choice Chews - Green Apple (Indica) - 100mg Choice Chews · Edibles | each · 100mg THC | $16 | $16/100mg THC | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Strawnana Smoothie Gummies - 100mg THC - 10 Pack Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $16 | $16/100mg THC | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Raz Gummies - 100mg THC - 10 Pack Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $16 | $16/100mg THC | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blackberry CBN 2.5:1 THC:CBN Mint - 100mg - 40 Pack Edibles | each · 40-pack · 100mg THC | $25 | $25/100mg THC | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Newton
See all concentrates prices →Cheapest right now: Sour Tangie | Solvent | Badder | 1g at The Green Lady Dispensary — $30 ($30 per gram) · 5 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sour Tangie | Solvent | Badder | 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sour D x Maui Skunkdawg | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Live Hash Rosin Cold Cure - GMO Concentrates | gram | $55 | $55/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Honeydew #2 | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $60 | $60/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | 007up | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $60 | $60/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Newton
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Green Lady Dispensary Pre-Roll Tube at The Green Lady Dispensary — $2 ($2 per piece) · 21 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Green Lady Dispensary Pre-Roll Tube Pre-rolls | each | $2 | $2/piece | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sour Tsunami | CBD:THC | 1g Pre-roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pie vs. Pie | Joint | 1g Breathe Free · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Albariño | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | GMO Cookies | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Honey Berriez - King Size Pre-Roll Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Kiwi - King Size Pre-Roll Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Durban Poison - King Size Pre-Roll Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Newton
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Peach Rings - Infused Pre-Roll at The Green Lady Dispensary — $16 ($16 per gram) · 3 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Peach Rings - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $16 | $16/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Mango Super Silver Haze - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $16 | $16/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Afternoon Delight #4 - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | 0.46 g | $20 | $43.48/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Newton flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Newton →Discounted items across Newton menus, newest first.
Best dispensaries in Newton →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank concentrates (5 items at 1 store), infused pre-rolls (3 items at 1 store) in Newton — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.