Cheapest flower in Newton, MA
Cheapest right now: Super Boof | 14g at The Green Lady Dispensary — $50 ($3.57 per gram)
29 comparable flower listings at 1 Newton dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Massachusetts city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Super Boof | 14g Flower | half ounce | $50 | $3.57/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Rubickz Cube | Smalls | 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Death Star | Smalls | 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Super Boof | Smalls | 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lemon Pastries | Big Buds | 3.5g Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tartz - Little Ladies Flower | eighth | $24 | $6.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pinnacle - Little Ladies Flower | eighth | $24 | $6.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cheddar Jack - Little Ladies Flower | eighth | $24 | $6.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Glitter Bomb - Little Ladies Flower | quarter | $48 | $6.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Illikoi - Little Ladies Flower | quarter | $48 | $6.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Malibu Marsha - Little Ladies Flower | quarter | $48 | $6.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | NEA Fire | Sour Tsunami | Flower | 3.5G northeast alternatives · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Red Bullz | 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Northern Lights #5 Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Honey Banana | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Pineapple GAK 1:1 CBD:THC Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | BB Zyrup Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Grapple Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Honey Donut | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | RYTHM Hybrid Premium Flower Afternoon Delight #4 3.5g RYTHM · Flower | eighth | $35 | $10/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | RYTHM Premium Flower Lemon Drip 3.5g RYTHM · Flower | eighth | $35 | $10/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Funk Bomb Flower | eighth | $35 | $10/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Lemon Jam - Lemon Pastries Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Tropical Pressure - OSO Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Bluephoria Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Khalifa Kush Flower | 3.5g - Khalifa Kush Khalifa Kush · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Crunch BerrieZ | Big Buds | 3.5g Breathe Free · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Sour Zoap | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Red Taffy Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Newton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Newton flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Newton price: $8.57 per gram (middle of $5–$12.86). That works out to about $30 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Newton publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Newton price data: cheapest weed in Newton, cheap ounces, Newton flower price index, Newton deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.