Cheapest flower in Worcester, MA
Cheapest right now: Simply Herb | Gorilla Chem OG | Shake 28G at Diem Cannabis Dispensary Worcester — $60 ($2.14 per gram)
180 comparable flower listings at 1 Worcester dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Massachusetts city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Simply Herb | Gorilla Chem OG | Shake 28G Simply Herb · Flower | ounce | $60 | $2.14/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Floral Frost Shake 28g (1oz) Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Green Mescaline Pre-Ground Shake 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $37 | $2.64/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Pink Diamondz 28g (1oz) Flower | ounce | $95 | $3.39/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Simply Herb | PK Crasher | Ground Flower 7G Simply Herb · Flower | quarter | $24 | $3.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Platinum Gelatti | Ground | 7g High Supply · Flower | quarter | $24 | $3.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Singapore Sling | Ground | 7g Find · Flower | quarter | $24 | $3.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Bob Hope Palitos Ready-To-Roll Flower | half ounce | $49 | $3.50/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Bahama Berry Pre-Ground Shake 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $49 | $3.50/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Tamarindo 28g (1oz) Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Lemon Fresh 28g (1oz) Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Kabuki Sour 28g (1oz) Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Orange Z 28g (1oz) Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Farmer's Cut | Gas-O-Lina | Flower | 28G Farmer's Cut · Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Modified Bananas 28g (1oz) Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Garlic Cookies 28g (1oz) Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Singapore Sling | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Pineapple Donut 28g (1oz) Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Strawberry Afterglow 28g (1oz) Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Halley's Comet 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $58 | $4.14/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Cherry Waves Popcorn 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $58 | $4.14/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Blue Dream Popcorn 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $58 | $4.14/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Cotton Candy Lobster Popcorn 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $58 | $4.14/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Super Lemon Haze 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $58 | $4.14/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Orange Z 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $58 | $4.14/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Depth Charge 28g (1oz) Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Cereal Milk | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Berry Chill 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $62 | $4.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Grapelato 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $62 | $4.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Sour Orange 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $62 | $4.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | 22 Lemons 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $62 | $4.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Gorilla Chem OG 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $62 | $4.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Gelato Zafari 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $62 | $4.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Lemon Cherry Drop 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $62 | $4.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Golden Sands 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $62 | $4.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Grease Monkey x Tina 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $62 | $4.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Pink Diamondz | Flower | 14g Find · Flower | half ounce | $62 | $4.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | GovernMint Oasis 14g (1/2oz) Flower | half ounce | $62 | $4.43/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Gasoline Ganache 7g (1/4oz) Flower | quarter | $32 | $4.57/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Hawaiian Dream Small Buds 7g (1/4oz) Flower | quarter | $32 | $4.57/g | Diem Cannabis Dispensary Worcester Worcester · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Worcester flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Worcester price: $7.14 per gram (middle of $3.54–$10). That works out to about $24.99 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Worcester publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Worcester price data: cheapest weed in Worcester, cheap ounces, Worcester flower price index, Worcester deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.