Cheapest flower in Andover, MN
Cheapest right now: Grasslandz | Gelato 45 | Big Buds | 3.5g at Litt Dispensary — $40 ($11.43 per gram)
8 comparable flower listings at 1 Andover dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grasslandz | Gelato 45 | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | each | $40 | $11.43/g | Litt Dispensary Andover · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Papaya Fuel | 3.5g Flower | each | $52 | $14.86/g | Litt Dispensary Andover · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Gucci Fruit | 3.5g Flower | each | $52 | $14.86/g | Litt Dispensary Andover · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Medusa | Big Buds | 3.5g Dizgo Collective · Flower | each | $55 | $15.71/g | Litt Dispensary Andover · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Flor - Fog Dog - 3.5g Packaged Buds Flower | each | $60 | $17.14/g | Litt Dispensary Andover · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Northpark - Fog Dog - 3.5g Packaged Buds Flower | each | $60 | $17.14/g | Litt Dispensary Andover · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Classified Crops - Trash Panda - 3.5g Packaged Buds Flower | each | $62 | $17.71/g | Litt Dispensary Andover · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Classified Crops - Sigma 7 - 3.5g Packaged Buds Flower | each | $62 | $17.71/g | Litt Dispensary Andover · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Andover flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Andover price: $16.43 per gram (middle of $13.83–$17.71). That works out to about $57.50 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Andover publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Andover price data: cheapest weed in Andover, cheap ounces, Andover flower price index, Andover deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.