Cheapest carts & vapes in Luverne, MN
Cheapest right now: Mimosa Ice 1g Live Resin Disposable at Coastless Dispensary - Luverne — $85 ($85 per gram)
5 comparable vape pens listings at 1 Luverne dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mimosa Ice 1g Live Resin Disposable Vape Pens | gram | $85 | $85/g | Coastless Dispensary - Luverne Luverne · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Peach Daquiri 0.5g Live Rosin Disposable Vape Pens | each | $60 | $120/g | Coastless Dispensary - Luverne Luverne · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Eager Beaver 0.5g Live Rosin Disposable Vape Pens | each | $60 | $120/g | Coastless Dispensary - Luverne Luverne · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Super Boof 0.5g Live Rosin Disposable Vape Pens | each | $60 | $120/g | Coastless Dispensary - Luverne Luverne · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
How Luverne vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Luverne price: $120 per gram (middle of $95.50–$120). That works out to about $420 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Luverne publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Luverne price data: cheapest weed in Luverne, cheap ounces, Luverne flower price index, Luverne deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.