Cheapest weed in New Brighton, MN
19 New Brighton menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Minnesota city: cheapest weed in Minnesota
Cheapest flower in New Brighton
See all flower prices →Cheapest right now: Whiskey Zulu | 3.5g at Lucky Strains Cannabis Dispensary — $35 ($10 per gram) · 14 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Whiskey Zulu | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bourbon Berry | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Lemon Cherry Gelato Flower Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Apple Fritter Flower Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | The Bud Doctor - Tropicana Cherry - 3.5grams Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grasslandz | Super Boof | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grasslandz | Zoap | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Green Box Sex Panther 3.5gm Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in New Brighton
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Grasslandz | Blueberry Muffin | Joint | 1g at Lucky Strains Cannabis Dispensary — $20 ($20 per gram) · 5 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grasslandz | Blueberry Muffin | Joint | 1g Grasslandz · Pre-rolls | gram | $20 | $20/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | PreRoll-IX | Avion | Fruit By The Foot | 1g (CANNABIS FLOWER (PACKAGED)) Pre-rolls | gram | $20 | $20/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | PreRoll-X | Avion | Frodo Squeeze | 1 g (CANNABIS FLOWER (PACKAGED)) Pre-rolls | gram | $20 | $20/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | PreRoll-X | Avion | Zesty Parm | 1 g (CANNABIS FLOWER (PACKAGED)) Pre-rolls | gram | $20 | $20/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lifted North Pre-Rolls Blueberry Muffin Pre-rolls | 2.5 g | $50 | $20/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
New Brighton flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in New Brighton →Discounted items across New Brighton menus, newest first.
Best dispensaries in New Brighton →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank pre-rolls (5 items at 1 store) in New Brighton — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.