Cheapest flower in New Brighton, MN
Cheapest right now: Whiskey Zulu | 3.5g at Lucky Strains Cannabis Dispensary — $35 ($10 per gram)
14 comparable flower listings at 1 New Brighton dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Whiskey Zulu | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bourbon Berry | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Lemon Cherry Gelato Flower Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Apple Fritter Flower Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | The Bud Doctor - Tropicana Cherry - 3.5grams Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grasslandz | Super Boof | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grasslandz | Zoap | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Green Box Sex Panther 3.5gm Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Green Box Space Queen 3.5gm Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Unbound Rosanna Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Unbound MAC V2 3.5grams Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Unbound Purple Ice Water Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Grasslandz | Gelato 45 | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Grasslandz | Glue 31 (GG31) | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Lucky Strains Cannabis Dispensary New Brighton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How New Brighton flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical New Brighton price: $15.71 per gram (middle of $11.29–$15.71). That works out to about $54.98 an eighth.
- 100% of priced flower listings in New Brighton publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More New Brighton price data: cheapest weed in New Brighton, cheap ounces, New Brighton flower price index, New Brighton deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.