Cheapest flower in St Michael, MN
Cheapest right now: Grape N Cream | 1/2oz Flower at The Cannabis Co. — $185 ($13.21 per gram)
24 comparable flower listings at 1 St Michael dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grape N Cream | 1/2oz Flower Flower | each | $185 | $13.21/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | GG4 | Big Buds | 14g Flower | each | $185 | $13.21/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Fight Club | Big Buds | 4g Flower | each | $55 | $13.75/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Pink Lemonade | 1/8oz Flower Flower | each | $50 | $14.29/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Poison Gushers | 1/8 oz Flower Flower | each | $50 | $14.29/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Purple Milk | 1/8oz Flower Flower | each | $50 | $14.29/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Permanent Marker | Big Buds | 3.5g Flower | each | $50 | $14.29/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Orange Runtz | 1/8oz Flower Flower | each | $50 | $14.29/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 9 | Egg Roll | Big Buds | 3.5g Flower | each | $50 | $14.29/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | Runtz | 1/8oz Flower Flower | each | $50 | $14.29/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | Grape Canyon Zkittlez | Big Buds | 3.5g Flower | each | $50 | $14.29/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 12 | Golden Goat | 1/8oz Flower Flower | each | $50 | $14.29/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | Mac Stomper | 1/2oz Flower Flower | each | $200 | $14.29/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | Donny Burger | 1/2oz Flower Flower | each | $200 | $14.29/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | Barnyard High Test | 1/8oz Flower Flower | each | $55 | $15.71/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 16 | Guava | 1/8oz Flower Flower | each | $55 | $15.71/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 17 | Grasslandz | Blue Dream | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | each | $55 | $15.71/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 18 | Lit OG | 1/8oz Flower Flower | each | $55 | $15.71/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 19 | Pine Soul | 1/8oz Flower Flower | each | $55 | $15.71/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 20 | Purple Octane | Big Buds | 3.5g Flower | each | $55 | $15.71/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 21 | Donny Burger | Big Buds | 3.5g Flower | each | $55 | $15.71/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 22 | Terp Poison | 1/8oz Flower Flower | each | $55 | $15.71/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 23 | Tropicana Cherry | 1/8oz Flower Flower | each | $55 | $15.71/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 24 | Grasslandz | Gelato 45 | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | each | $55 | $15.71/g | The Cannabis Co. St Michael · ★ 4.1 · pickup | Aug 1, 2026 |
How St Michael flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical St Michael price: $14.29 per gram (middle of $13.91–$15.71). That works out to about $50.02 an eighth.
- 96% of priced flower listings in St Michael publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More St Michael price data: cheapest weed in St Michael, cheap ounces, St Michael flower price index, St Michael deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.