Cheapest concentrates in Meridian, MS
Cheapest right now: Big River | 3.5g | Black Label | Marshmallow Milk at DABBS Cannabis Dispensary — $27 ($7.71 per gram)
32 comparable concentrates listings at 1 Meridian dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big River | 3.5g | Black Label | Marshmallow Milk Concentrates | eighth | $27$3931% off | $7.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Honey Farm | 2.5g | Cheeseberry x Blueberry Diesel | Snow Caps Concentrates | 2.5 g | $39 | $15.60/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Belushi's Farms - 3.5g - Pineapple Sage - Moonrocks Concentrates | eighth | $56 | $16/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Belushi's Farm | 3.5g | Cadillac Gelato | Moonrocks Concentrates | eighth | $56 | $16/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lagniappe | Solventless | Ice Water Hash | 1g Concentrates | gram | $27$4540% off | $27/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Ole Bliss | Kief | 1g Southern Sky Brands · Concentrates | gram | $29 | $29/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Big River | 1g | Super Lemon Haze | Krushed Diamonds Concentrates | gram | $30$5040% off | $30/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Big River | 1g | Skywalker OG | Krushed Diamonds Concentrates | gram | $30$5040% off | $30/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Big River | 1g | Strawberry Cough | Dab Brush Concentrates | gram | $30$5040% off | $30/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | RSO Sleep | Solventless | 1g Drool · Concentrates | gram | $34$5639% off | $34/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Honey Farm | 1g | West Coast Kush | Shatter Concentrates | gram | $35 | $35/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Big River | .5g | Sour Tangie Concentrates | 1/2 g | $19$3241% off | $38/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Maui Wowie | Cannabis Syringe | 1g Southern Sky Brands · Concentrates | gram | $41 | $41/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Southern Sky | 1g | Berry Scary | Syringe Concentrates | gram | $41 | $41/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Sour Apple Sauce | Syringe | 1g Southern Sky Brands · Concentrates | gram | $41 | $41/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | 1g Full Spectrum Syringe - Planet of the Grapes MidSouth Extracts · Concentrates | gram | $41 | $41/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Coastal Crop | 1g | RSO | Dablicator Concentrates | gram | $41 | $41/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Blue Dream | Cannabis Syringe | 1g Southern Sky Brands · Concentrates | gram | $45 | $45/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Jambalaya | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Fruitopotamus | Solvent | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Fire OG | The Blues Brothers THC Syringe | 1g Southern Sky Brands · Concentrates | gram | $45 | $45/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | O.G. Diesel | Solvent | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Pineapple Express Syringe - 1g Southern Sky Brands · Concentrates | gram | $45 | $45/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Rainbow Belts | Solvent | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Ric Flair Drip | Watermelon Wooooo | Dab Syringe | 1g Ric Flair Drip · Concentrates | gram | $45 | $45/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Candy Popz | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Angry Glunk | Solvent | 1g Concentrates | gram | $48 | $48/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Big River | 1g | Wedding Cake | Dab Brush Concentrates | gram | $50 | $50/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | 1g Live Rosin - Betelgeuse MidSouth Extracts · Concentrates | gram | $60 | $60/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Noble Labs - Skunk Worx Live Resin Noble Labs · Concentrates | gram | $67 | $67/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Belushi's Farm | 1g | Cadillac Rainbow | Live Rosin Badder Concentrates | gram | $73 | $73/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | G45 | Live Rosin | Jam | 1g Southern Sky Brands · Concentrates | gram | $75 | $75/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Meridian concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Meridian price: $41 per gram (middle of $17.10–$59). That works out to about $143.50 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Meridian publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Meridian price data: cheapest weed in Meridian, cheap ounces, Meridian flower price index, Meridian deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.