Cheapest weed in Petal, MS
500 Petal menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Mississippi city: cheapest weed in Mississippi
Cheapest flower in Petal
See all flower prices →Cheapest right now: Black Water Reserve | 7g | Menage at DABBS Cannabis Dispensary — $28 ($4 per gram) · 168 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Black Water Reserve | 7g | Menage Flower | quarter | $28$4639% off | $4/g | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Papa Verde Trop Cherry 3.5g Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Tortuga Cannabis Company Petal · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Low Key | 7g | Stunna Runtz | Myrcene Series Flower | quarter | $33$4120% off | $4.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Black Water Reserve | 14g | Lemozine Flower | half ounce | $68$8520% off | $4.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Black Water Reserve | 7g | Tree Flip Flower | half ounce | $69$8620% off | $4.93/g | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Low Key | 7g | Beta-Caryophyllene Series | Pablo's Revenge Flower | quarter | $35$4421% off | $5/g | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Low Key | 7g | Farnesene Series | Oreoz Blizzard Flower | quarter | $35$4421% off | $5/g | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Black Water Reserve | 7g | Pablo's Revenge Flower | quarter | $36$6040% off | $5.14/g | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Petal
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: 9 pound hammer | Disposable | 1g at DABBS Cannabis Dispensary — $44 ($21.67 per gram) · 109 comparable items at 2 stores
Cheapest edibles in Petal
See all edibles prices →Cheapest right now: Noshy High Dose Pineapple Mango Paradise Gummies 3000mg at Tortuga Cannabis Company — $90 ($3 per 100mg of THC) · 136 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Noshy High Dose Pineapple Mango Paradise Gummies 3000mg Edibles | each · 3000mg THC | $90 | $3/100mg THC | Tortuga Cannabis Company Petal · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Olive Oil | Cooking | 100mg River Remedy · Edibles | each · 100mg THC | $5$944% off | $5/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Coastal Crop | 1000mg | Attack on Tangie | 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $54 | $5.40/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Coastal Crop | 1000mg | Hot Shot | 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $56 | $5.60/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Coastal Crop | 1000mg | Tropical Fury | Nano Resin Gummies Edibles | each · 1000mg THC | $56 | $5.60/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Coastal Crop | 1000mg | Tangerine Rum Punch | Nano Resin Gummies Edibles | each · 1000mg THC | $56 | $5.60/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Gummies - 1000mg - Huckleberry MidSouth Extracts · Edibles | each · 1000mg THC | $60 | $6/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Midsouth Extracts | 1000mg | Tart Cherry | Gummies Edibles | each · 1000mg THC | $60 | $6/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Petal
See all concentrates prices →Cheapest right now: Southern Sky Sunset 98 Moonrock 3.5g at Tortuga Cannabis Company — $30 ($8.57 per gram) · 59 comparable items at 2 stores
Cheapest pre-rolls in Petal
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: White Lion | Joints | 0.7g | 5pk at DABBS Cannabis Dispensary — $21 ($6 per gram) · 25 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | White Lion | Joints | 0.7g | 5pk River Remedy · Pre-rolls | eighth · 5-pack | $21$3030% off | $6/g | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Zushi | Joints | 0.7g | 5pk River Remedy · Pre-rolls | eighth · 5-pack | $21$3030% off | $6/g | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Best Mood GG4 PR 1g Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Tortuga Cannabis Company Petal · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Dragon Fire Cold Fire PR 3.5g, 6pk Pre-rolls | eighth · 6-pack | $30 | $8.57/g | Tortuga Cannabis Company Petal · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | The Sipp Blue Dream PR 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Tortuga Cannabis Company Petal · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | The Sipp Bobcat PR 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Tortuga Cannabis Company Petal · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Ric Flair Drip Hybrid Preroll 1g Ric Flair Drip · Pre-rolls | gram | $10$1323% off | $10/g | DABBS Cannabis Dispensary Petal · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | The Sipp Megan Fox PR 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Tortuga Cannabis Company Petal · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Petal
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Best Mood Apple Punch Infused Pre-roll 1g at Tortuga Cannabis Company — $12 ($12 per gram) · 3 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Best Mood Apple Punch Infused Pre-roll 1g Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Tortuga Cannabis Company Petal · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Best Mood Apples & Bananas Infused Pre-roll 1g Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Tortuga Cannabis Company Petal · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Big River Big King 1g Infused Pre-rolls | gram | $20 | $20/g | Tortuga Cannabis Company Petal · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Petal flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Petal →Discounted items across Petal menus, newest first.
Best dispensaries in Petal →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (3 items at 1 store) in Petal — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.