Cheapest flower in Blue Springs, MO
Cheapest right now: Zoap | Big Buds | 28g at Stairway Cannabis — $110 ($3.93 per gram)
196 comparable flower listings at 1 Blue Springs dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Missouri city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zoap | Big Buds | 28g Greenlight · Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Greenlight | Rainbow Snowman | Flower | 28G | GOLD Greenlight · Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | B-Sides Goofiez Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Farmer G Berniehana Butter Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | The Solid Mr. Big Stuff Popcorn Flower Flower | 28.3 g | $125 | $4.42/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Good Day Farm Gashata #01 Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Roseanna | 28g Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | B-Sides Wil-Omb Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | B-Sides Compound Z #2 Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | GDF: Flower | Malibu Mirage | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | GDF: Flower | Strawberry Pave #16 | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Grape Cakehead #2 | 28g Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Good Day Farm Slurty 3 Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Good Day Farm Gold Strike Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | The Standard Jungle Pie Smalls Flower | 2 Flower | 28.3 g | $145 | $5.12/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | The Standard Citrus Cookies Kush Smalls Flower | 2 Flower | 28.3 g | $145 | $5.12/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Pinchy's Orange 43 Flower Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Scout & Seed Oil Storm Flower Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Super Boof | 14g Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Greenlight Chem Driver Budlets Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Greenlight Gush Mints Budlets Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Rooted Safety Meeting Flower Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Rooted Pave Flower Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Jelly Cake | Smalls | 28g Greenlight · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Vertical Jokerz Candy Flower Flower | eighth | $19.99$3033% off | $5.71/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Good Day Farm Billy Ocean Flower Flower | eighth | $19.99$3033% off | $5.71/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Stability Growers Fritter Glitter Flower Flower | eighth | $19.99$2520% off | $5.71/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Old Pal The Hive #4 Flower Flower | eighth | $19.99$2520% off | $5.71/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Old Pal GMO Cookies #1 Flower Flower | eighth | $19.99$2520% off | $5.71/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Two Nuggs 14 Gram C4 (Carroll County Cannabis Co.) · Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Greenlight Gold Lemondary Flower Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Greenlight Banana Jelly Budlets Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Greenlight | Glitter Bomb | Flower | 14G Greenlight · Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Atta Fantasy Melon Flower Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Greenlight Eurostep Popcorn Flower Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | C4 White 99 Flower Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Gelato Cake | Smalls | 14g Nuthera · Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | La Bomba 14 Gram C4 (Carroll County Cannabis Co.) · Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Nuthera Cannabis - Deep Fried Oreoz Nuthera · Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Nuthera Cannabis - Spritzer Nuthera · Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Blue Springs flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Blue Springs price: $8.57 per gram (middle of $5.36–$11.43). That works out to about $30 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Blue Springs publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Blue Springs price data: cheapest weed in Blue Springs, cheap ounces, Blue Springs flower price index, Blue Springs deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.