Cheapest weed in Blue Springs, MO
396 Blue Springs menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Missouri city: cheapest weed in Missouri
Cheapest flower in Blue Springs
See all flower prices →Cheapest right now: Zoap | Big Buds | 28g at Stairway Cannabis — $110 ($3.93 per gram) · 196 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zoap | Big Buds | 28g Greenlight · Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Greenlight | Rainbow Snowman | Flower | 28G | GOLD Greenlight · Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | B-Sides Goofiez Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Farmer G Berniehana Butter Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | The Solid Mr. Big Stuff Popcorn Flower Flower | 28.3 g | $125 | $4.42/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Good Day Farm Gashata #01 Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Roseanna | 28g Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | B-Sides Wil-Omb Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Blue Springs
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Wavelength | Electric Green Apple | 1g Cart at Stairway Cannabis — $35 ($35 per gram) · 200 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wavelength | Electric Green Apple | 1g Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Wavelength | GMO | 1g Amplitude Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Wavelength | Clementine | 1g Amplitude Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Wavelength | Cantaloupe Crush | 1g Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Wavelength | GMO | 2g AIO Wavelength Extracts · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Buoyant Bob - Mai Tai Distillate Cartridge 1g Buoyant Bob · Vape Pens | gram | $39 | $39/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Blood Orange | Cartridge | 1g Elevate · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Bob's Hard Lemonade | Cartridge | 1g Buoyant Bob · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Stairway Cannabis Blue Springs · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Blue Springs flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Blue Springs →Discounted items across Blue Springs menus, newest first.
Best dispensaries in Blue Springs →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.