Cheapest weed in Branson, MO
468 Branson menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Missouri city: cheapest weed in Missouri
Cheapest flower in Branson
See all flower prices →Cheapest right now: B-Sides Goofiez Flower at Stairway Cannabis Branson — $120 ($4.29 per gram) · 281 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | B-Sides Goofiez Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | B-Sides Chrome Dome #4 Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Good Day Farm Slurty 3 Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Rooted Dark Starz Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | GDF: Flower | Strawberry Pave #16 | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Grape Cakehead #2 | 28g Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Good Day Farm Gold Strike Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Stability Growers Hawk Tuah Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Branson
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Wavelength | GMO | 2g AIO at Stairway Cannabis Branson — $75 ($37.50 per gram) · 187 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wavelength | GMO | 2g AIO Wavelength Extracts · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Wavelength | Fruit Bedrock | 1g AIO Wavelength Extracts · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Berries & Cherries - 510 Vape 1g Franklin's · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | georgia pie | Cartridge | 1g Elevate · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Rainbow Belts | Cartridge | 1g Pinpoint Extracts · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Watermelon Mojito | Cartridge | 1g Buoyant Bob · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Focus 5:1 Dose Controlled Vape | 0.5g RATIO · Vape Pens | 0.05 g | $40 | $40/piece | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Jack Herer | Cartridge | 1g Sinse Cannabis · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Branson flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Branson →Discounted items across Branson menus, newest first.
Best dispensaries in Branson →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.