Cheapest flower in Branson, MO
Cheapest right now: B-Sides Goofiez Flower at Stairway Cannabis Branson — $120 ($4.29 per gram)
281 comparable flower listings at 2 Branson dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Missouri city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | B-Sides Goofiez Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | B-Sides Chrome Dome #4 Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Good Day Farm Slurty 3 Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Rooted Dark Starz Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | GDF: Flower | Strawberry Pave #16 | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Grape Cakehead #2 | 28g Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Good Day Farm Gold Strike Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Stability Growers Hawk Tuah Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Stability Growers Fritter Glitter Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | B-Sides King Cherry #10 Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Sinse | Lemon Royale | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | ounce | $140 | $5/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Atta Little Tokyo Flower Flower | ounce | $140 | $5/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Sinse | Durban Wedding | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | ounce | $140 | $5/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Sinse | Permanent Marker | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | ounce | $140 | $5/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | MAC | Big Buds | 3.5g Flower | ounce | $140 | $5/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | The Standard Bernie HanaButter Smalls Flower | 2 Flower | 28.3 g | $145 | $5.12/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Rooted Pave Flower Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Rooted Safety Meeting Flower Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Old Pal GMO Cookies #1 Flower Flower | eighth | $19.99$2520% off | $5.71/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Old Pal G-Ride #6 Flower Flower | eighth | $19.99$2520% off | $5.71/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Old Pal Roze Cookies #1 Flower Flower | eighth | $19.99$2520% off | $5.71/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Zoapinator | Big Buds | 3.5g Sinse Cannabis · Flower | eighth | $19.99$3543% off | $5.71/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Blue Leakers | Deli Flower | eighth | $20 | $5.71/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | White 99 | Deli Flower | eighth | $20 | $5.71/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Primetime | Deli Flower | eighth | $20 | $5.71/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Grape Street | Deli Flower | eighth | $20 | $5.71/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Old Dirty Biker | Deli Flower | eighth | $20 | $5.71/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Sunset Cider | Deli Flower | eighth | $20 | $5.71/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Greenlight | Peanut Butter Breath | Flower | 14G Greenlight · Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Paris Rock Candy x Marshmallowz #18 | Deli Smalls Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Banana OG | Deli Smalls Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Skywalker OG | Deli Smalls Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Piescream 27 | Deli Smalls Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Proper Cannabis - Legend OG Small Buds Proper Cannabis · Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Do-Si-Dos | Deli Flower | eighth | $21$2825% off | $6/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Proper Cannabis - Louis XIII OG Small Buds Proper Cannabis · Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | High Profile of Branson Dispensary Branson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | La Bomba 14 Gram C4 (Carroll County Cannabis Co.) · Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Nuthera MAC Popcorn Flower Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Guava Devil Driver | Big Buds | 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | mixed strain hybrid | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $89 | $6.36/g | Stairway Cannabis Branson Branson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Branson flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Branson price: $8.57 per gram (middle of $5.71–$11.43). That works out to about $30 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Branson publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Branson price data: cheapest weed in Branson, cheap ounces, Branson flower price index, Branson deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.