Cheapest weed in Dexter, MO
382 Dexter menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Missouri city: cheapest weed in Missouri
Cheapest flower in Dexter
See all flower prices →Cheapest right now: 28G STRAWBERRY MAC at Verts Neighborhood Dispensary — $120 ($4.29 per gram) · 89 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 28G STRAWBERRY MAC Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | 28G GELATO 41 Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | 28G KEY LIME JACK Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | 28G LEMON TREE Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | 28G NIMBUS SNACKS Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | 28G DR. FUNKENSTEIN Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | 14G BLUE ANDEZE Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | 14G ICE CREAM CAKE Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Dexter
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: 1G HONEYDEW CUCUMBER CARTRIDGE at Verts Neighborhood Dispensary — $32 ($32 per gram) · 279 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1G HONEYDEW CUCUMBER CARTRIDGE Vape Pens | each | $32 | $32/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | 1G SOUR MANGO CARTRIDGE Vape Pens | each | $32 | $32/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | 1G WATERMELON MOJITO CARTRIDGE Vape Pens | each | $32 | $32/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | 1G GRAPE CARTRIDGE Vape Pens | each | $32 | $32/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | 1G RUNTZ CARTRIDGE Vape Pens | each | $32 | $32/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | 1G GOD'S GIFT CARTRIDGE Vape Pens | each | $32 | $32/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Zkittlez | Cartridge | 1g The Solid · Vape Pens | each | $40 | $40/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | 1G 24K GOLD CARTRIDGE Vape Pens | each | $40 | $40/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Dexter
See all edibles prices →Cheapest right now: Blue Raspberry Gummies | 1000mg | 20ct | 50mg/ea at Verts Neighborhood Dispensary — $100 ($10 per 100mg of THC) · 14 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Raspberry Gummies | 1000mg | 20ct | 50mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $100 | $10/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Peach Gummies | 250mg | 10ct | 25mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $40 | $16/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sour Tropical Fruit Gummies | 250mg | 10ct | 25mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $40 | $16/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Elderberry | 3:1 THC:CBN Gummies | 300mg | 10ct | 30mg/ea WYLD · Edibles | each · 10-pack · 300mg THC | $49 | $16.33/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | DAY VIBES - Citrus Splash CBG + Ginseng - 100mg DŌSD Edibles · Edibles | each · 100mg THC | $18 | $18/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | WYLD | Sour Tangerine Hybrid Enhanced Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea WYLD · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | CLOVR Crème Brûlée Chocolate Bar - 100 mg CLOVR · Edibles | each · 100mg THC | $22 | $22/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Joy Bombs Original Fruit - 100mg THC (40pk / 2.5mg ea) Joyibles · Edibles | each · 40-pack · 100mg THC | $22 | $22/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Dexter flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Dexter →Discounted items across Dexter menus, newest first.
Best dispensaries in Dexter →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.